Tennisser Van de Zandschulp wint bij debuut op ATP Tour
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft bij zijn debuut op de ATP Tour gewonnen van de Australiër Tristan Schoolkate, de nummer 844 van de wereld. Van de Zandschulp is de nummer 159 van de wereld die opmerkelijk genoeg nog nooit op een ATP-toernooi uitkwam. Vorige maand verzekerde hij zich al van deelname aan de Australian Open, die volgende week begint.
In de eerste ronde van de Great Ocean Road Open ontdeed de Nederlander zich in twee sets van de 19-jarige Australiër, die met een wildcard tot het toernooi was toegelaten: 6-4 7-5.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Pool Kamil Majchrzak. Die staat vijftig plaatsen hoger op de wereldranglijst.
Van de Zandschulp had een verre van ideale voorbereiding. Omdat op zijn vlucht van Doha, waar hij zich kwalificeerde voor de Australian Open, naar Melbourne iemand positief had getest op het coronavirus moest hij twee weken in quarantaine.
Eerder plaatste Robin Haase zich al ten koste van de Belg Kimmer Coppejans voor de tweede ronde. Daarin komt Haase uit tegen de Uruguayaan Pablo Cuevas, de nummer 70 van de wereld. Haase staat 198e op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
17 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
18 uur geleden