Tennisser Van de Zandschulp weer in top 100
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is teruggekeerd in de top 100 van het mondiale tennis. De Nederlander bereikte op het masterstoernooi van Rome de tweede ronde en steeg daardoor twaalf plaatsen op de ATP-ranking. Daardoor kwam hij precies op plek 100 uit.
Tallon Griekspoor, de hoogst geklasseerde Nederlandse tennisser, zakte één plaats en staat nu 27e. In de top 10 waren er slechts twee wijzigingen. De Duitser Alexander Zverev klom ten koste van de Rus Daniil Medvedev naar de vierde plaats. De Pool Hubert Hurkacz ruilde van plaats met de Griek Stefanos Tsitsipas en staat nu achtste. De Serviër Novak Djokovic heeft nog steeds de leiding.
Zverev won het toernooi van Rome waar Hurkacz de kwartfinales bereikte.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
17 uur geleden