Tennisser Van de Zandschulp verliest in eerste ronde in Miami
MIAMI (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Miami. Hij werd in de openingsronde met 6-4 6-4 verrast door de Kazach Michail Koekoesjkin.
Na het verlies van de eerste set leverde Van de Zandschulp (26) in de tweede set bij 4-4 zijn service in, waarna Koekoesjkin na een uur en 50 minuten zijn eerste wedstrijdpunt benutte.
Koekoesjkin is afkomstig uit het kwalificatietoernooi. De voormalig nummer 39 van de wereld is afgezakt naar plek 159 op de mondiale ranglijst. Van de Zandschulp staat daarop 42e.
Twee weken geleden haalde Van de Zandschulp nog de derde ronde op Indian Wells. Hij boekte daar een fraaie zege op de Canadees Félix Auger-Aliassime en verloor uiteindelijk van de Serviër Miomir Kecmanovic.
Eerder bleef ook Tallon Griekspoor in de eerste ronde steken in Miami. In het vrouwentoernooi wist Arantxa Rus evenmin een wedstrijd te winnen.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
11 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
12 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
14 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
14 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
19 uur geleden