
Tennisser Van de Zandschulp verliest finale in München
MÜNCHEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft in München zijn eerste ATP-titel opnieuw niet kunnen pakken. De 27-jarige Veenendaler kreeg in de finale tegen de als eerste geplaatste Deen Holger Rune in de derde set vier wedstrijdpunten, maar hij slaagde er niet in deze te benutten. De 19-jarige Rune, nummer 7 van de wereld, kwam terug van een 5-2-achterstand en besliste de partij in de tiebreak, 6-4 1-6 7-6 (3).
De eindstrijd in de Duitse stad was een herhaling van vorig jaar. Toen moest Van de Zandschulp in zijn eerste ATP-finale halverwege de eerste set vanwege ademhalingsproblemen opgeven.
Dit keer moest Rune zich in de derde set aan zijn schouder en zijn enkel laten behandelen. Maar ondanks zijn fysieke problemen pakte hij ten koste van Van de Zandschulp opnieuw de titel in München.
Teleurgesteld
Een zwaar teleurgestelde Van de Zandschulp sloeg na afloop van de partij gefrustreerd een paar keer met zijn handdoek. Na het verlies van de eerste set had hij zichzelf knap terug in de wedstrijd gebracht. Hij profiteerde in de tweede set optimaal van onvrede bij Rune. De Deen wilde zijn racket opnieuw laten bespannen en mopperde omdat dit niet snel genoeg gebeurde. Van de Zandschulp pakte de set met 6-1.
In de beslissende derde set brak hij meteen door de service van Rune. Bij een stand van 2-1 voor Van de Zandschulp greep Rune naar zijn schouder nadat hij een aantal breakkansen had gemist. Na een blessurebehandeling aan het gewricht ging Rune toch door, maar Van de Zandschulp leek de partij onder controle te hebben. Hij liep uit naar 5-2 en kon het op eigen service afmaken. De nummer 29 van de wereld verzilverde zijn wedstrijdpunten echter niet en liet Rune terugkomen. Bij 5-4 ging de Deen door zijn enkel en werd kort onderzocht door de fysio. Een lange behandeling mocht echter niet. Ondanks het fysieke ongemak bij Rune kon Van de Zandschulp het ook bij zijn tweede poging op zijn eigen service niet afmaken.
Daviscup-captain Paul Haarhuis, die Van de Zandschulp in München begeleidde, ergerde zich op de tribune zichtbaar aan het gedrag van de Deen, die er een tiebreak uitsleepte. Van de Zandschulp kwam er daarin niet meer aan te pas. "Ik had zeker nog wel pijn", zei Rune na afloop. "Maar ik ben blij dat het toch lukte om het voor elkaar te krijgen en mijn titel te prolongeren."
Meer uit Sport
SHENZHEN (ANP) - De Amerikaanse tennissters zijn ten koste van Groot-Brittannië doorgedrongen tot de finale van de Billie Jean King Cup. Jessica Pegula versloeg Katie Boulter met 3-6 6-4 6-2 in de tweede partij in het Chinese Shenzhen. Eerder had Emma Navarro de Verenigde Staten op een 1-0-voorsprong gezet met een zege op Sonay Kartal (3-6 6-4 6-3).
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.
7 uur geledenCHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.
9 uur geleden