Tennisser Van de Zandschulp valt uit top 100 wereldranglijst
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn vroege uitschakeling op het ATP-toernooi van München uit de top 100 van de wereldranglijst gevallen. De 28-jarige tennisser zakte 26 plaatsen en is nu de nummer 115. Tallon Griekspoor blijft de beste Nederlandse tennisser. Hij staat op de 25e plaats.
Van de Zandschulp bereikte vorig jaar de finale van het graveltoernooi van München en had veel punten te verdedigen. Hij verloor echter in de achtste finales van de Duitser Jan-Lennard Struff, die het toernooi zondag op zijn naam schreef.
De top van de wereldranglijst blijft onveranderd, Novak Djokovic voert de ranking aan, voor de Italiaan Jannik Sinner en de Spanjaard Carlos Alcaraz.
Arantxa Rus steeg in de WTA-ranking zes plaatsen. De 33-jarige tennisster, die de kwartfinales haalde op het toernooi van Rouen, staat op de 47e plaats.
Suzan Lamens maakte een flinke sprong op de ranking door haar eerste zege op een WTA-toernooi. De 24-jarige Lamens won het graveltoernooi in het Portugese Oeiras en steeg 29 plaatsen, van de 163e naar de 134e plaats. Dat is voor haar de hoogste positie op de wereldranglijst, die wordt aangevoerd door de Poolse Iga Swiatek.
Meer uit Sport
CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
42 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
13 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geleden