Tennisser Van de Zandschulp valt uit top 100 wereldranglijst
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn vroege uitschakeling op het ATP-toernooi van München uit de top 100 van de wereldranglijst gevallen. De 28-jarige tennisser zakte 26 plaatsen en is nu de nummer 115. Tallon Griekspoor blijft de beste Nederlandse tennisser. Hij staat op de 25e plaats.
Van de Zandschulp bereikte vorig jaar de finale van het graveltoernooi van München en had veel punten te verdedigen. Hij verloor echter in de achtste finales van de Duitser Jan-Lennard Struff, die het toernooi zondag op zijn naam schreef.
De top van de wereldranglijst blijft onveranderd, Novak Djokovic voert de ranking aan, voor de Italiaan Jannik Sinner en de Spanjaard Carlos Alcaraz.
Arantxa Rus steeg in de WTA-ranking zes plaatsen. De 33-jarige tennisster, die de kwartfinales haalde op het toernooi van Rouen, staat op de 47e plaats.
Suzan Lamens maakte een flinke sprong op de ranking door haar eerste zege op een WTA-toernooi. De 24-jarige Lamens won het graveltoernooi in het Portugese Oeiras en steeg 29 plaatsen, van de 163e naar de 134e plaats. Dat is voor haar de hoogste positie op de wereldranglijst, die wordt aangevoerd door de Poolse Iga Swiatek.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
17 uur geleden