
Tennisser Van de Zandschulp trekt lessen uit debuut in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Zenuwen had Botic van de Zandschulp niet gevoeld bij zijn eerste optreden op het ABN AMRO World Tennis Tournament. Tegen de Kroaat Borna Coric was hij in een leeg Ahoy in Rotterdam net niet opgewassen, ondanks een goede tweede set (6-4 7-6 (4)). Hij hoopt in de toekomst terug te keren naar Ahoy en dan het liefst wel met publiek.
"Ik denk dat het best dicht bij elkaar lag in deze partij", keek Van de Zandschulp terug. "Ik heb één slechte game gespeeld en die kostte me de eerste set. In de tweede set serveerde ik goed en kreeg ik wat kleine kansen."
Van de Zandschulp had een wildcard gekregen van toernooidirecteur Richard Krajicek na zijn goede start van 2021 met plaatsing voor de Australian Open en het bereiken van de kwartfinale bij een ATP-toernooi in Melbourne. Op de Australian Open kwam hij in de partij in de eerste ronde tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz niet tot zijn beste spel, mede door de spanning, zei hij toen. "Dat ging nu veel beter", zei de 25-jarige tennisser. "Dit is een mooi podium. Je droomt er toch van om hier te spelen."
Lessen nam hij ook mee van zijn nederlaag tegen Coric, de nummer 26 van de wereld. "Op deze ATP-toernooien gaat het echt om de belangrijke punten. Die moet je winnen", zei hij. "Deze jongens spelen hun beste tennis op deze momenten. Dat moet ik echt nog verbeteren."
Van de Zandschulp denkt dat hij dat met zijn eigen spel kan bereiken. Het doel dit jaar is de top 100 van de wereldranglijst te bereiken. "Ik moet die belangrijke punten spelen hoe ik gewend ben om te spelen en daar niet van afwijken. Op momenten als deuce of bij 30-30 krijg je die punten niet cadeau. Ik moet ze zelf halen. En als het deze week niet lukt, dan volgende week wel."
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz komen een dag na hun finale in het tennistoernooi van Cincinnati al in actie op de US Open. De beste twee spelers van de wereld treden dinsdag aan in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel. Sinner speelt samen met de Tsjechische Katerina Siniakova, Alcaraz is gekoppeld aan de Britse Emma Raducanu.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard krijgt in de jacht op de Vuelta-zege bij Visma - Lease a Bike de hulp van onder anderen Dylan van Baarle en Wilco Kelderman. De Deense tweevoudig Tourwinnaar wordt verder omringd door de Amerikanen Matteo Jorgenson en oud-winnaar Sepp Kuss, de Belg Victor Campenaerts, de Brit Ben Tulett en de Fransman Axel Zingle.
16 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.
1 dag geleden