Tennisser Van de Zandschulp stijgt zes plaatsen, Zverev nummer 2
NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is na de US Open zes plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De 28-jarige Nederlander, die in New York de derde ronde bereikte na een zege op Carlos Alcaraz, klom naar de 68e positie.
Tallon Griekspoor (28), de beste tennisser van Nederland, steeg één plek en staat op de 39e plaats. Hij drong eveneens door tot de derde ronde op de US Open.
Alexander Zverev is de nieuwe nummer 2 op de mondiale lijst. De Duitser klom twee plekken na het bereiken van de kwartfinales op de US Open. Hij nam de tweede plaats over van Novak Djokovic, die naar de vierde plaats zakte. De Serviër verloor in New York verrassend in de derde ronde van de Australiër Alexei Popyrin.
De Amerikaan Taylor Fritz steeg vijf plaatsen, naar de zevende positie, na het bereiken van de finale op de US Open. Hij verloor zondag de eindstrijd van de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Alcaraz bezet nog altijd de derde plaats op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
12 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
18 uur geleden