Tennisser Van de Zandschulp stijgt zes plaatsen, Zverev nummer 2
NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is na de US Open zes plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De 28-jarige Nederlander, die in New York de derde ronde bereikte na een zege op Carlos Alcaraz, klom naar de 68e positie.
Tallon Griekspoor (28), de beste tennisser van Nederland, steeg één plek en staat op de 39e plaats. Hij drong eveneens door tot de derde ronde op de US Open.
Alexander Zverev is de nieuwe nummer 2 op de mondiale lijst. De Duitser klom twee plekken na het bereiken van de kwartfinales op de US Open. Hij nam de tweede plaats over van Novak Djokovic, die naar de vierde plaats zakte. De Serviër verloor in New York verrassend in de derde ronde van de Australiër Alexei Popyrin.
De Amerikaan Taylor Fritz steeg vijf plaatsen, naar de zevende positie, na het bereiken van de finale op de US Open. Hij verloor zondag de eindstrijd van de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Alcaraz bezet nog altijd de derde plaats op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geleden