Tennisser Van de Zandschulp stijgt zes plaatsen, Zverev nummer 2
NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is na de US Open zes plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De 28-jarige Nederlander, die in New York de derde ronde bereikte na een zege op Carlos Alcaraz, klom naar de 68e positie.
Tallon Griekspoor (28), de beste tennisser van Nederland, steeg één plek en staat op de 39e plaats. Hij drong eveneens door tot de derde ronde op de US Open.
Alexander Zverev is de nieuwe nummer 2 op de mondiale lijst. De Duitser klom twee plekken na het bereiken van de kwartfinales op de US Open. Hij nam de tweede plaats over van Novak Djokovic, die naar de vierde plaats zakte. De Serviër verloor in New York verrassend in de derde ronde van de Australiër Alexei Popyrin.
De Amerikaan Taylor Fritz steeg vijf plaatsen, naar de zevende positie, na het bereiken van de finale op de US Open. Hij verloor zondag de eindstrijd van de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Alcaraz bezet nog altijd de derde plaats op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
6 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
11 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
12 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
18 uur geleden