Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp stijgt naar plek 31 op ATP-ranglijst

Tennisser Van de Zandschulp stijgt naar plek 31 op ATP-ranglijst

MADRID (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn finaleplaats op het ATP-toernooi van München op de wereldranglijst gestegen naar de 31e plaats. De beste tennisser van Nederland boekte negen plaatsen winst.

De 26-jarige Van de Zandschulp moest zondag in de eindstrijd, tegen de Deen Holger Rune, opgeven omdat hij last had van ademhalingsproblemen. Deze week komt Van de Zandschulp in actie op het masterstoernooi van Madrid, waar hij het in de eerste ronde opneemt tegen de Spanjaard Pablo Carreño Busta.

Mocht Van de Zandschulp zijn ranking vasthouden, dan is hij later deze maand geplaatst op Roland Garros. De top 32 van de wereldranglijst is verzekerd van een beschermde status in Parijs. Roland Garros begint op zondag 22 mei.

Tallon Griekspoor is op plek 57 de andere Nederlander in de mondiale top 100. In de top 20 veranderde er nauwelijks iets bij de mannen.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

1 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

2 uur geleden
Feyenoord eert 'onverzettelijke' clublegende Israël

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.

2 uur geleden
Tennisster Pegula verrassend uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.

3 uur geleden
Lamens viert debuut op Wimbledon met zege in eerste ronde

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.

3 uur geleden
Van der Poel grote troef van Alpecin-Deceuninck in Tour

LILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,

3 uur geleden
Amerikaan Jorgenson vier jaar langer bij Visma - Lease a Bike

LILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.

5 uur geleden