Tennisser Van de Zandschulp stijgt één plek op wereldranglijst
ASTANA (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft één plek winst geboekt op de wereldranglijst. De 26-jarige Nederlander vond zijn naam maandag terug op de 34e plaats. Van de Zandschulp bereikte afgelopen week de tweede ronde op het ATP-toernooi van Tel Aviv, waarin hij het moest afleggen tegen de Brit Liam Broady.
Tallon Griekspoor verloor op het Israëlische hardcourt al in de eerste ronde. Hij zakte twee plekken op de wereldranglijst, van 52 naar 54. Allebei de Nederlanders doen deze week mee aan het toernooi van Astana in Kazachstan. Daar komt Carlos Alcaraz voor het eerst sinds hij nummer 1 van de wereld werd in actie. De 19-jarige Spanjaard, winnaar van de US Open, treft de Belgische 'lucky loser' David Goffin in de eerste ronde. Van de Zandschulp neemt het op tegen Beibit Zjoekajev uit Kazachstan, die met een wildcard is toegelaten. Griekspoor neemt het ook op tegen een Kazak, Alexander Boeblik.
In Astana komen ook onder anderen de grandslamwinnaars Novak Djokovic en Daniil Medvedev in actie. De Noor Casper Ruud, die de tweede plek op de wereldranglijst heeft moeten afstaan aan de Spanjaard Rafael Nadal, speelt in Tokio.
Bij de vrouwen steeg Arantxa Rus één plek op de wereldranglijst, naar positie 113. De 31-jarige Nederlandse bleef afgelopen week in Parma steken in de tweede ronde.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
51 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
54 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
1 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
18 uur geleden