Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp pakt Nederlandse titel

Tennisser Van de Zandschulp pakt Nederlandse titel

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft in Amstelveen de Nederlandse titel veroverd. De 26-jarige Gelderlander, nummer 57 van de wereld, had in de finale drie sets nodig om Gijs Brouwer te verslaan: 3-6 7-5 6-4. De als eerste geplaatste Van de Zandschulp pakte zijn tweede Nederlandse titel.

Vijf jaar geleden won hij voor het eerst het NK. Van de Zandschulp versloeg toen Robin Haase in de finale in Rotterdam. "Toen was ik de underdog, nu was ik als eerste geplaatst en verwachtten mensen van me dat ik het toernooi zou gaan winnen. Maar dat is lastiger dan het lijkt", zei Van de Zandschulp, die dit jaar zijn grote doorbraak beleefde. Als qualifier bereikte hij de kwartfinales van de US Open. Van de Zandschulp kwam ook de mondiale top 100 binnen.

Het NK werd gespeeld op het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen. Publiek was daar vanwege de coronamaatregelen niet welkom. Van de Zandschulp vliegt over een week naar Australië, waar hij zich op twee ATP-toernooien gaat voorbereiden op de Australian Open. De Nederlands kampioen is vanwege zijn positie op de mondiale ranglijst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.

Mooi begin

"Dit is een mooi begin van het seizoen", aldus Van de Zandschulp, die in de halve finales titelverdediger Jelle Sels had verslagen (5-7 6-3 6-3). Vorig jaar moest Van de Zandschulp in de NK-finale tegen Sels geblesseerd opgeven.

Tallon Griekspoor, de nummer 65 van de wereld, deed deze week niet mee in Amstelveen. Hij meldde zich op het laatste moment af voor het NK. Griekspoor won de afgelopen maanden vijf challengertoernooien op rij.

Bij de vrouwen ging de Nederlandse titel ook naar de nummer 1 van de plaatsingslijst, Suzan Lamens. De 22-jarige Lamens versloeg de als derde geplaatste Stephanie Visscher met 6-3 6-2. Onder anderen Lesley Pattinama-Kerkhove, de kampioene van vorig jaar, Arantxa Rus en Richèl Hogenkamp deden niet mee.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

7 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

7 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

7 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

9 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

9 uur geleden