Tennisser Van de Zandschulp pakt Nederlandse titel
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft in Amstelveen de Nederlandse titel veroverd. De 26-jarige Gelderlander, nummer 57 van de wereld, had in de finale drie sets nodig om Gijs Brouwer te verslaan: 3-6 7-5 6-4. De als eerste geplaatste Van de Zandschulp pakte zijn tweede Nederlandse titel.
Vijf jaar geleden won hij voor het eerst het NK. Van de Zandschulp versloeg toen Robin Haase in de finale in Rotterdam. "Toen was ik de underdog, nu was ik als eerste geplaatst en verwachtten mensen van me dat ik het toernooi zou gaan winnen. Maar dat is lastiger dan het lijkt", zei Van de Zandschulp, die dit jaar zijn grote doorbraak beleefde. Als qualifier bereikte hij de kwartfinales van de US Open. Van de Zandschulp kwam ook de mondiale top 100 binnen.
Het NK werd gespeeld op het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen. Publiek was daar vanwege de coronamaatregelen niet welkom. Van de Zandschulp vliegt over een week naar Australië, waar hij zich op twee ATP-toernooien gaat voorbereiden op de Australian Open. De Nederlands kampioen is vanwege zijn positie op de mondiale ranglijst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.
Mooi begin
"Dit is een mooi begin van het seizoen", aldus Van de Zandschulp, die in de halve finales titelverdediger Jelle Sels had verslagen (5-7 6-3 6-3). Vorig jaar moest Van de Zandschulp in de NK-finale tegen Sels geblesseerd opgeven.
Tallon Griekspoor, de nummer 65 van de wereld, deed deze week niet mee in Amstelveen. Hij meldde zich op het laatste moment af voor het NK. Griekspoor won de afgelopen maanden vijf challengertoernooien op rij.
Bij de vrouwen ging de Nederlandse titel ook naar de nummer 1 van de plaatsingslijst, Suzan Lamens. De 22-jarige Lamens versloeg de als derde geplaatste Stephanie Visscher met 6-3 6-2. Onder anderen Lesley Pattinama-Kerkhove, de kampioene van vorig jaar, Arantxa Rus en Richèl Hogenkamp deden niet mee.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden