Tennisser Van de Zandschulp pakt Nederlandse titel
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft in Amstelveen de Nederlandse titel veroverd. De 26-jarige Gelderlander, nummer 57 van de wereld, had in de finale drie sets nodig om Gijs Brouwer te verslaan: 3-6 7-5 6-4. De als eerste geplaatste Van de Zandschulp pakte zijn tweede Nederlandse titel.
Vijf jaar geleden won hij voor het eerst het NK. Van de Zandschulp versloeg toen Robin Haase in de finale in Rotterdam. "Toen was ik de underdog, nu was ik als eerste geplaatst en verwachtten mensen van me dat ik het toernooi zou gaan winnen. Maar dat is lastiger dan het lijkt", zei Van de Zandschulp, die dit jaar zijn grote doorbraak beleefde. Als qualifier bereikte hij de kwartfinales van de US Open. Van de Zandschulp kwam ook de mondiale top 100 binnen.
Het NK werd gespeeld op het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen. Publiek was daar vanwege de coronamaatregelen niet welkom. Van de Zandschulp vliegt over een week naar Australië, waar hij zich op twee ATP-toernooien gaat voorbereiden op de Australian Open. De Nederlands kampioen is vanwege zijn positie op de mondiale ranglijst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.
Mooi begin
"Dit is een mooi begin van het seizoen", aldus Van de Zandschulp, die in de halve finales titelverdediger Jelle Sels had verslagen (5-7 6-3 6-3). Vorig jaar moest Van de Zandschulp in de NK-finale tegen Sels geblesseerd opgeven.
Tallon Griekspoor, de nummer 65 van de wereld, deed deze week niet mee in Amstelveen. Hij meldde zich op het laatste moment af voor het NK. Griekspoor won de afgelopen maanden vijf challengertoernooien op rij.
Bij de vrouwen ging de Nederlandse titel ook naar de nummer 1 van de plaatsingslijst, Suzan Lamens. De 22-jarige Lamens versloeg de als derde geplaatste Stephanie Visscher met 6-3 6-2. Onder anderen Lesley Pattinama-Kerkhove, de kampioene van vorig jaar, Arantxa Rus en Richèl Hogenkamp deden niet mee.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
32 minuten geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
53 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.
10 uur geleden