Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp opent Daviscup-duel met Canada

Tennisser Van de Zandschulp opent Daviscup-duel met Canada

DEN HAAG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp opent vrijdag de Daviscup-ontmoeting met Canada met een wedstrijd tegen de Canadees Alexis Galarneau. Vervolgens neemt Tallon Griekspoor het in het tweede enkelspel in Den Haag op tegen Steven Diez.

Zondag treft Van de Zandschulp dan Diez en Griekspoor Galarneau. Diez is de nummer 294 van de wereld in het enkelspel, Galarneau staat 332e. De Nederlanders staan aanzienlijk hoger op de wereldranglijst: Van de Zandschulp is de mondiale nummer 48, Griekspoor staat zes plekken lager.

"Ik heb hem nog niet zien spelen en zal dus wat onderzoek moeten gaan doen", zei Van de Zandschulp over zijn duel met Galarneau. "Hij is denk ik wel hun beste speler op gravel dus ik was niet heel verrast dat hij staat opgesteld." Griekspoor: "Ik heb er heel veel zin in. Vanaf de eerste dag dat ik weer op gravel sta voelt het goed. Dat er weer publiek bij mag is heel mooi. Ik kijk ernaar uit."

Vertrouwen

Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop zijn door captain Paul Haarhuis aangewezen voor het dubbelspel. Middelkoop krijgt de voorkeur boven Robin Haase, die vooralsnog niet voorkomt in de opstelling. Haarhuis kan zijn opstelling nog wijzigen.

"Dit is absoluut het beste team dat ik onder mijn leiding heb gehad. We hebben twee spelers in de top 50 van het enkelspel die het vertrouwen hebben dat ze van iedereen kunnen winnen. Dat bewijzen ze wekelijks. De dubbelaars staan hoog op de ranking en spelen met veel vertrouwen. Ze zijn de laatste weken heel succesvol in de toernooien", zei Haarhuis.

De eerste wedstrijd begint vrijdag om 14.00 uur. De inzet van het duel in Den Haag is een plek op de Daviscup Finals, later dit jaar.

Meer uit Sport

Franse ijshockeyers na uitschakeling vooral boos op eigen bond

MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.

19 minuten geleden
Schaatssters naar finale ploegenachtervolging na zege op Japan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.

57 minuten geleden
Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

1 uur geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

3 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

3 uur geleden