Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp opent Daviscup-duel met Canada

Tennisser Van de Zandschulp opent Daviscup-duel met Canada

DEN HAAG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp opent vrijdag de Daviscup-ontmoeting met Canada met een wedstrijd tegen de Canadees Alexis Galarneau. Vervolgens neemt Tallon Griekspoor het in het tweede enkelspel in Den Haag op tegen Steven Diez.

Zondag treft Van de Zandschulp dan Diez en Griekspoor Galarneau. Diez is de nummer 294 van de wereld in het enkelspel, Galarneau staat 332e. De Nederlanders staan aanzienlijk hoger op de wereldranglijst: Van de Zandschulp is de mondiale nummer 48, Griekspoor staat zes plekken lager.

"Ik heb hem nog niet zien spelen en zal dus wat onderzoek moeten gaan doen", zei Van de Zandschulp over zijn duel met Galarneau. "Hij is denk ik wel hun beste speler op gravel dus ik was niet heel verrast dat hij staat opgesteld." Griekspoor: "Ik heb er heel veel zin in. Vanaf de eerste dag dat ik weer op gravel sta voelt het goed. Dat er weer publiek bij mag is heel mooi. Ik kijk ernaar uit."

Vertrouwen

Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop zijn door captain Paul Haarhuis aangewezen voor het dubbelspel. Middelkoop krijgt de voorkeur boven Robin Haase, die vooralsnog niet voorkomt in de opstelling. Haarhuis kan zijn opstelling nog wijzigen.

"Dit is absoluut het beste team dat ik onder mijn leiding heb gehad. We hebben twee spelers in de top 50 van het enkelspel die het vertrouwen hebben dat ze van iedereen kunnen winnen. Dat bewijzen ze wekelijks. De dubbelaars staan hoog op de ranking en spelen met veel vertrouwen. Ze zijn de laatste weken heel succesvol in de toernooien", zei Haarhuis.

De eerste wedstrijd begint vrijdag om 14.00 uur. De inzet van het duel in Den Haag is een plek op de Daviscup Finals, later dit jaar.

Meer uit Sport

Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

55 minuten geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

1 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

2 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

2 uur geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

8 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

9 uur geleden