Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp onderuit tegen Roeblev in Dubai

Tennisser Van de Zandschulp onderuit tegen Roeblev in Dubai

DUBAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Dubai uitgeschakeld door de Rus Andrej Roeblev. De beste tennisser van Nederland verloor met 6-3 7-6 (3) van de nummer 6 van de wereld.

De 27-jarige Van de Zandschulp was in Dubai in de eerste ronde nog te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov, de mondiale nummer 14, maar een tweede overwinning op een topspeler zat er donderdag niet in.

Van de Zandschulp werd in zijn eerste servicegame meteen gebroken en kon in het restant van de set de achterstand niet meer goedmaken. Hij wist op 5-2 nog twee breakpoints weg te werken, maar in de volgende game pakte zijn Russische tegenstander alsnog de setwinst.

Vroege achterstand tweede set

Van de Zandschulp keek in de tweede set opnieuw tegen een vroege achterstand aan. De nummer 33 van de wereld, die in de tweede ronde tegen de Zweed Mikael Ymer al terugkwam van een ruime achterstand, knokte zich tegen Roeblev eveneens terug in de wedstrijd. Hij poetste eerst bij een 5-3-tussenstand drie matchpoints weg en brak de Rus in de volgende game om op 5-5 te komen.

De Nederlander hield vervolgens gelijke tred tot in de tiebreak, maar leverde na een 4-3-tussenstand twee keer op rij zijn opslag in. Roeblev haalde daarna op eigen service de winst in de partij binnen.

Zverev

Roeblev treft in de halve finale de Duitser Alexander Zverev. De nummer 16 van de wereld was met 7-5 6-4 te sterk voor Lorenzo Sonego uit Italië.

De twee hielden elkaar lang in evenwicht, maar op 5-5 brak Zverev de Italiaan en haalde vervolgens de set eenvoudig binnen. Ook in de tweede set had de Duitser voldoende aan een enkele break op 2-2. Voor Zverev wordt het zijn eerste halve finale sinds zijn rentree na langdurig blessureleed.

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

7 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

7 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

22 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

22 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden