Tennisser Van de Zandschulp onderuit tegen Roeblev in Dubai
DUBAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Dubai uitgeschakeld door de Rus Andrej Roeblev. De beste tennisser van Nederland verloor met 6-3 7-6 (3) van de nummer 6 van de wereld.
De 27-jarige Van de Zandschulp was in Dubai in de eerste ronde nog te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov, de mondiale nummer 14, maar een tweede overwinning op een topspeler zat er donderdag niet in.
Van de Zandschulp werd in zijn eerste servicegame meteen gebroken en kon in het restant van de set de achterstand niet meer goedmaken. Hij wist op 5-2 nog twee breakpoints weg te werken, maar in de volgende game pakte zijn Russische tegenstander alsnog de setwinst.
Vroege achterstand tweede set
Van de Zandschulp keek in de tweede set opnieuw tegen een vroege achterstand aan. De nummer 33 van de wereld, die in de tweede ronde tegen de Zweed Mikael Ymer al terugkwam van een ruime achterstand, knokte zich tegen Roeblev eveneens terug in de wedstrijd. Hij poetste eerst bij een 5-3-tussenstand drie matchpoints weg en brak de Rus in de volgende game om op 5-5 te komen.
De Nederlander hield vervolgens gelijke tred tot in de tiebreak, maar leverde na een 4-3-tussenstand twee keer op rij zijn opslag in. Roeblev haalde daarna op eigen service de winst in de partij binnen.
Zverev
Roeblev treft in de halve finale de Duitser Alexander Zverev. De nummer 16 van de wereld was met 7-5 6-4 te sterk voor Lorenzo Sonego uit Italië.
De twee hielden elkaar lang in evenwicht, maar op 5-5 brak Zverev de Italiaan en haalde vervolgens de set eenvoudig binnen. Ook in de tweede set had de Duitser voldoende aan een enkele break op 2-2. Voor Zverev wordt het zijn eerste halve finale sinds zijn rentree na langdurig blessureleed.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
5 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
6 uur geleden