Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp onderuit tegen Roeblev in Dubai

Tennisser Van de Zandschulp onderuit tegen Roeblev in Dubai

DUBAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Dubai uitgeschakeld door de Rus Andrej Roeblev. De beste tennisser van Nederland verloor met 6-3 7-6 (3) van de nummer 6 van de wereld.

De 27-jarige Van de Zandschulp was in Dubai in de eerste ronde nog te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov, de mondiale nummer 14, maar een tweede overwinning op een topspeler zat er donderdag niet in.

Van de Zandschulp werd in zijn eerste servicegame meteen gebroken en kon in het restant van de set de achterstand niet meer goedmaken. Hij wist op 5-2 nog twee breakpoints weg te werken, maar in de volgende game pakte zijn Russische tegenstander alsnog de setwinst.

Vroege achterstand tweede set

Van de Zandschulp keek in de tweede set opnieuw tegen een vroege achterstand aan. De nummer 33 van de wereld, die in de tweede ronde tegen de Zweed Mikael Ymer al terugkwam van een ruime achterstand, knokte zich tegen Roeblev eveneens terug in de wedstrijd. Hij poetste eerst bij een 5-3-tussenstand drie matchpoints weg en brak de Rus in de volgende game om op 5-5 te komen.

De Nederlander hield vervolgens gelijke tred tot in de tiebreak, maar leverde na een 4-3-tussenstand twee keer op rij zijn opslag in. Roeblev haalde daarna op eigen service de winst in de partij binnen.

Zverev

Roeblev treft in de halve finale de Duitser Alexander Zverev. De nummer 16 van de wereld was met 7-5 6-4 te sterk voor Lorenzo Sonego uit Italië.

De twee hielden elkaar lang in evenwicht, maar op 5-5 brak Zverev de Italiaan en haalde vervolgens de set eenvoudig binnen. Ook in de tweede set had de Duitser voldoende aan een enkele break op 2-2. Voor Zverev wordt het zijn eerste halve finale sinds zijn rentree na langdurig blessureleed.

Meer uit Sport

Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

2 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

5 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

21 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

23 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden