Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
De 30-jarige Van de Zandschulp was de eerste van de drie Nederlanders die zijn toegelaten tot het hoofdtoernooi van het belangrijkste grastoernooi van het jaar. Jesper de Jong en Tallon Griekspoor komen later in actie.
Van de Zandschulp hoopt het dit jaar beter te doen dan de voorgaande drie jaren, waarin hij telkens strandde in de tweede ronde. De beste prestatie van Van de Zandschulp op Wimbledon is het bereiken van de vierde ronde in 2022.
Eerste set
Van de Zandschulp, de huidige nummer 54 van de wereld, opende sterk en plaatste al vroeg in de eerste set een break. Die voorsprong wist hij vast te houden, waardoor hij de set met 6-3 pakte.
Kovacevic, de nummer 69 van de wereld, nam in de tweede set het initiatief over en kwam na een snelle break met 3-0 voor. Van de Zandschulp dreigde zelfs met 4-0 achter te komen, maar hij herpakte zich door alsnog zijn eigen servicegame te winnen en daarna direct zijn tegenstander te breken. De set mondde bij een stand van 6-6 uit in een tiebreak, die Van de Zandschulp verloor met 7-2.
Derde set
In de derde set ging de stand lang gelijk op. Van de Zandschulp kreeg in de tiende game kansen om de set via een break te winnen. Op het vierde setpoint was het raak: 6-4. Daarna was de Nederlander helemaal los. Hij gaf zijn Amerikaanse tegenstander serverend en retournerend vrijwel geen kans meer. Hij won de vierde set zelfs met 6-0.
Van de Zandschulp treft in de tweede ronde de winnaar van de partij tussen de Russen Andrej Roeblev en Roman Safioellin.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
23 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
1 dag geleden