Tennisser Van de Zandschulp naar kwartfinales Sint-Petersburg
SINT-PETERSBURG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op het ATP-toernooi van Sint-Petersburg de kwartfinales bereikt. De Nederlander, via de kwalificaties doorgedrongen tot het hoofdtoernooi in de Russische stad, was in twee sets te sterk voor de Amerikaan Sebastian Korda, de nummer 8 van de plaatsingslijst: 6-2 7-5.
Van de Zandschulp neemt het in de kwartfinales op tegen de Rus Andrej Roeblev, die als eerste is geplaatst. In zijn partij tegen Korda opende hij met een break in de eerste game en herhaalde dat bij 5-2 in de achtste game. In de tweede set ging het lang gelijk op. Van de Zandschulp moest bij een 5-4-achterstand een breakpoint tegen wegwerken, waarna Korda in de volgende game zijn opslag verloor: 6-5. De nummer 69 van de wereld, dit jaar kwartfinalist op de US Open, besliste daarna de partij binnen de anderhalf uur.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
18 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
22 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden