Tennisser Van de Zandschulp naar finale in München
MÜNCHEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van München. De beste tennisser van Nederland won bij de laatste vier in een meeslepend gevecht van 2 uur en 52 minuten van de Serviër Miomir Kecmanovic. Het werd 2-6 7-6 (4) 6-4 voor de nummer 40 van de wereld. Kecmanovic staat twee plekken hoger.
De 26-jarige Van de Zandschulp is de eerste Nederlandse man in bijna zes jaar in een finale van een ATP-toernooi. In 2016 verloor Robin Haase in Gstaad in de eindstrijd van Feliciano López uit Spanje.
Van de Zandschulp maakte het na bijna 3 uur af op zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van de Serviër. Een volley van Kecmanovic verdween net naast de lijn. De scheidsrechter kwam nog uit zijn stoel om de afdruk te bekijken, maar hij bevestigde dat de bal uit was.
Gladde baan
De Nederlander begon moeizaam op het vochtige centercourt van München, waar lange tijd veel toeschouwers met paraplu's rond de baan zaten. Hij kwam meteen met 2-0 achter, maar kwam ook direct weer terug tot 2-2. Toch gingen de vier daaropvolgende games weer naar Kecmanovic (22), die minder fouten produceerde en degelijk was vanaf de baseline.
Voorafgaand aan de tweede set drong Van de Zandschulp erop aan de partij te onderbreken omdat hij de baan te glad vond, maar de umpire liet doorspelen. Van de Zandschulp kwam desalniettemin steeds beter in de wedstrijd, al was hij bij 5-4 in de tweede set wel slechts twee punten van een nederlaag verwijderd.
Heel zware omstandigheden
In de tiebreak die uiteindelijk volgde, pakte Van de Zandschulp na een achterstand van 2-0 vijf punten op rij en wist hij een derde set af te dwingen. In de derde set volgden de fraaie en lange slagenwisselingen elkaar in rap tempo op en in de slotfase maakte de Nederlander indruk met winners, vooral met zijn forehand.
"Ik ben heel moe, want het waren heel zware omstandigheden. Ik moest wennen aan de baan, want die was een stuk trager dan vrijdag. Hij was beter in de eerste set, maar gelukkig ging ik beter en slimmer spelen en kon ik de partij met 6-4 in de derde set eruit slepen", zei de kopman van het Nederlands Daviscup-team.
Plek 31
Van de Zandschulp neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Duitser Oscar Otte en Holger Rune uit Denemarken. Achttien jaar geleden reikte Martin Verkerk ook tot de finale in München. Hij verloor toen van de Rus Nikolaj Davidenko.
Door zijn zege nadert Van de Zandschulp de mondiale top 30. Hij staat nu virtueel op plek 31.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
12 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
21 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden