Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp naar finale in München

Tennisser Van de Zandschulp naar finale in München

MÜNCHEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van München. De beste tennisser van Nederland won bij de laatste vier in een meeslepend gevecht van 2 uur en 52 minuten van de Serviër Miomir Kecmanovic. Het werd 2-6 7-6 (4) 6-4 voor de nummer 40 van de wereld. Kecmanovic staat twee plekken hoger.

De 26-jarige Van de Zandschulp is de eerste Nederlandse man in bijna zes jaar in een finale van een ATP-toernooi. In 2016 verloor Robin Haase in Gstaad in de eindstrijd van Feliciano López uit Spanje.

Van de Zandschulp maakte het na bijna 3 uur af op zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van de Serviër. Een volley van Kecmanovic verdween net naast de lijn. De scheidsrechter kwam nog uit zijn stoel om de afdruk te bekijken, maar hij bevestigde dat de bal uit was.

Gladde baan

De Nederlander begon moeizaam op het vochtige centercourt van München, waar lange tijd veel toeschouwers met paraplu's rond de baan zaten. Hij kwam meteen met 2-0 achter, maar kwam ook direct weer terug tot 2-2. Toch gingen de vier daaropvolgende games weer naar Kecmanovic (22), die minder fouten produceerde en degelijk was vanaf de baseline.

Voorafgaand aan de tweede set drong Van de Zandschulp erop aan de partij te onderbreken omdat hij de baan te glad vond, maar de umpire liet doorspelen. Van de Zandschulp kwam desalniettemin steeds beter in de wedstrijd, al was hij bij 5-4 in de tweede set wel slechts twee punten van een nederlaag verwijderd.

Heel zware omstandigheden

In de tiebreak die uiteindelijk volgde, pakte Van de Zandschulp na een achterstand van 2-0 vijf punten op rij en wist hij een derde set af te dwingen. In de derde set volgden de fraaie en lange slagenwisselingen elkaar in rap tempo op en in de slotfase maakte de Nederlander indruk met winners, vooral met zijn forehand.

"Ik ben heel moe, want het waren heel zware omstandigheden. Ik moest wennen aan de baan, want die was een stuk trager dan vrijdag. Hij was beter in de eerste set, maar gelukkig ging ik beter en slimmer spelen en kon ik de partij met 6-4 in de derde set eruit slepen", zei de kopman van het Nederlands Daviscup-team.

Plek 31

Van de Zandschulp neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Duitser Oscar Otte en Holger Rune uit Denemarken. Achttien jaar geleden reikte Martin Verkerk ook tot de finale in München. Hij verloor toen van de Rus Nikolaj Davidenko.

Door zijn zege nadert Van de Zandschulp de mondiale top 30. Hij staat nu virtueel op plek 31.

Meer uit Sport

Pegula naar halve finale US Open, treft opnieuw Sabalenka

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.

59 minuten geleden
Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

13 uur geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

13 uur geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

15 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

16 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

18 uur geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

1 dag geleden