Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi in Indian Wells. De 26-jarige Nederlander, de nummer 47 op de wereldranglijst, boekte een knappe zege op de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime. Hij won in drie sets: 7-6 (4) 6-7 (4) 6-3.
De eerste set ging gelijk op. Beide spelers verloren een keer hun servicegame, waarna Van de Zandschulp de tiebreak won. Auger-Aliassime, die vorige maand het tennistoernooi in Rotterdam op zijn naam schreef, had aanvankelijk het beste van het spel in de tweede set en kwam een break voor. Van de Zandschulp vocht zich echter sterk terug en kreeg op 6-5 zelfs drie wedstrijdpunten. De 21-jarige Canadees wist die weg te werken en trok in de tiebreak de stand gelijk.
Van de Zandschulp zette die teleurstelling snel van zich af en pakte de beslissende derde set. "Natuurlijk was ik een beetje gefrustreerd omdat ik die matchpoints onbenut had gelaten. Het is niet dat ik ballen miste, hij speelde gewoon een paar geweldige punten", aldus de Nederlander. "Ik wist dat ik goed stond te spelen en daar ben ik in de derde set mee doorgegaan."
Vorig jaar stond Van de Zandschulp op de ATP Tour voor het eerst tegenover Auger-Aliassime, in de kwartfinales in Stockholm. De Canadees won toen in twee sets. Bij de vorige editie van het masterstoernooi van Indian Wells bleef Van de Zandschulp als qualifier in de eerste ronde steken. Hij neemt het nu in de derde ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic. De nummer 61 van de wereld schakelde de Kroaat Marin Cilic uit: 6-7 (7) 6-3 7-6 (6). Cilic, als 24e geplaatst, liet in de beslissende tiebreak twee matchpoints liggen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
7 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
21 uur geleden