Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi in Indian Wells. De 26-jarige Nederlander, de nummer 47 op de wereldranglijst, boekte een knappe zege op de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime. Hij won in drie sets: 7-6 (4) 6-7 (4) 6-3.
De eerste set ging gelijk op. Beide spelers verloren een keer hun servicegame, waarna Van de Zandschulp de tiebreak won. Auger-Aliassime, die vorige maand het tennistoernooi in Rotterdam op zijn naam schreef, had aanvankelijk het beste van het spel in de tweede set en kwam een break voor. Van de Zandschulp vocht zich echter sterk terug en kreeg op 6-5 zelfs drie wedstrijdpunten. De 21-jarige Canadees wist die weg te werken en trok in de tiebreak de stand gelijk.
Van de Zandschulp zette die teleurstelling snel van zich af en pakte de beslissende derde set. "Natuurlijk was ik een beetje gefrustreerd omdat ik die matchpoints onbenut had gelaten. Het is niet dat ik ballen miste, hij speelde gewoon een paar geweldige punten", aldus de Nederlander. "Ik wist dat ik goed stond te spelen en daar ben ik in de derde set mee doorgegaan."
Vorig jaar stond Van de Zandschulp op de ATP Tour voor het eerst tegenover Auger-Aliassime, in de kwartfinales in Stockholm. De Canadees won toen in twee sets. Bij de vorige editie van het masterstoernooi van Indian Wells bleef Van de Zandschulp als qualifier in de eerste ronde steken. Hij neemt het nu in de derde ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic. De nummer 61 van de wereld schakelde de Kroaat Marin Cilic uit: 6-7 (7) 6-3 7-6 (6). Cilic, als 24e geplaatst, liet in de beslissende tiebreak twee matchpoints liggen.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
3 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
4 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
12 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
23 uur geleden