Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi in Indian Wells. De 26-jarige Nederlander, de nummer 47 op de wereldranglijst, boekte een knappe zege op de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime. Hij won in drie sets: 7-6 (4) 6-7 (4) 6-3.

De eerste set ging gelijk op. Beide spelers verloren een keer hun servicegame, waarna Van de Zandschulp de tiebreak won. Auger-Aliassime, die vorige maand het tennistoernooi in Rotterdam op zijn naam schreef, had aanvankelijk het beste van het spel in de tweede set en kwam een break voor. Van de Zandschulp vocht zich echter sterk terug en kreeg op 6-5 zelfs drie wedstrijdpunten. De 21-jarige Canadees wist die weg te werken en trok in de tiebreak de stand gelijk.

Van de Zandschulp zette die teleurstelling snel van zich af en pakte de beslissende derde set. "Natuurlijk was ik een beetje gefrustreerd omdat ik die matchpoints onbenut had gelaten. Het is niet dat ik ballen miste, hij speelde gewoon een paar geweldige punten", aldus de Nederlander. "Ik wist dat ik goed stond te spelen en daar ben ik in de derde set mee doorgegaan."

Vorig jaar stond Van de Zandschulp op de ATP Tour voor het eerst tegenover Auger-Aliassime, in de kwartfinales in Stockholm. De Canadees won toen in twee sets. Bij de vorige editie van het masterstoernooi van Indian Wells bleef Van de Zandschulp als qualifier in de eerste ronde steken. Hij neemt het nu in de derde ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic. De nummer 61 van de wereld schakelde de Kroaat Marin Cilic uit: 6-7 (7) 6-3 7-6 (6). Cilic, als 24e geplaatst, liet in de beslissende tiebreak twee matchpoints liggen.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

12 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

23 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden