Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi in Indian Wells. De 26-jarige Nederlander, de nummer 47 op de wereldranglijst, boekte een knappe zege op de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime. Hij won in drie sets: 7-6 (4) 6-7 (4) 6-3.

De eerste set ging gelijk op. Beide spelers verloren een keer hun servicegame, waarna Van de Zandschulp de tiebreak won. Auger-Aliassime, die vorige maand het tennistoernooi in Rotterdam op zijn naam schreef, had aanvankelijk het beste van het spel in de tweede set en kwam een break voor. Van de Zandschulp vocht zich echter sterk terug en kreeg op 6-5 zelfs drie wedstrijdpunten. De 21-jarige Canadees wist die weg te werken en trok in de tiebreak de stand gelijk.

Van de Zandschulp zette die teleurstelling snel van zich af en pakte de beslissende derde set. "Natuurlijk was ik een beetje gefrustreerd omdat ik die matchpoints onbenut had gelaten. Het is niet dat ik ballen miste, hij speelde gewoon een paar geweldige punten", aldus de Nederlander. "Ik wist dat ik goed stond te spelen en daar ben ik in de derde set mee doorgegaan."

Vorig jaar stond Van de Zandschulp op de ATP Tour voor het eerst tegenover Auger-Aliassime, in de kwartfinales in Stockholm. De Canadees won toen in twee sets. Bij de vorige editie van het masterstoernooi van Indian Wells bleef Van de Zandschulp als qualifier in de eerste ronde steken. Hij neemt het nu in de derde ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic. De nummer 61 van de wereld schakelde de Kroaat Marin Cilic uit: 6-7 (7) 6-3 7-6 (6). Cilic, als 24e geplaatst, liet in de beslissende tiebreak twee matchpoints liggen.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

2 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

7 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

2 dagen geleden