Tennisser Van de Zandschulp maandag in actie, Rus speelt dinsdag
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp komt maandag in actie in de eerste ronde van Roland Garros. De beste tennisser van Nederland neemt het in zijn openingswedstrijd op tegen de Argentijnse qualifier Thiago Agustín Tirante.
Van de Zandschulp zit in de onderste helft van het schema en het merendeel van de wedstrijden in het onderste deel wordt op dinsdag gespeeld. Omdat de eerste rondes op Roland Garros over drie dagen worden verspreid, worden ook wedstrijden uit de onderste helft op maandag afgewerkt. Roland Garros is het enige grandslamtoernooi dat al op zondag begint.
Tallon Griekspoor komt op de openingsdag in actie, zo werd vrijdag al bekend. Hij treft de Spanjaard Pedro Martínez, een speler uit het kwalificatietoernooi. Griekspoor - Martínez is zondag om 11.00 uur de eerste partij op baan 12. Griekspoor trok zich vorige week met een enkelblessure terug uit het graveltoernooi van Genève, maar is fit genoeg om deel te nemen aan het tweede grandslamtoernooi van het jaar.
Arantxa Rus, de enige Nederlandse in het hoofdtoernooi, maakt pas dinsdag haar opwachting. Zij neemt het op tegen de Oostenrijkse Julia Grabher. Rus won de afgelopen week drie kwalificatiewedstrijden.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
5 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
5 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
10 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
22 uur geleden