Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van de Zandschulp geeft op met blessure in Indian Wells

Tennisser Van de Zandschulp geeft op met blessure in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het einde van zijn partij in de tweede ronde van het masterstoernooi in Indian Wells niet gehaald. De Nederlandse tennisser gaf tegen de Belarus Ilja Ivasjka in de tweede set op met vermoedelijk een blessure aan zijn rechterenkel. Hij stond op dat moment achter: 5-7 2-3.

Van de Zandschulp begon nog voortvarend aan de partij in het hoog aangeschreven toernooi in de Amerikaanse staat Californië, dat wordt beschouwd als het vijfde grandslamtoernooi. De nummer 33 van de wereld kwam na een vroege break met 4-1 voor. Ivasjka nam vanaf dat moment de controle over. Hij won na twee breaks met 7-5 de set en brak Van de Zandschulp ook in de eerste game van de tweede set.

In de vierde game van het tweede bedrijf verzwikte Van de Zandschulp zijn enkel tijdens een rally. De Nederlander liet zich behandelen aan de blessure en speelde nog even door, maar hij besloot bij een achterstand van 3-2 in het tweede bedrijf de strijd te staken.

Eerdere ontmoetingen

Het was al de derde keer in 2023 dat de twee tennissers elkaar troffen. Van de Zandschulp was in de twee eerdere ontmoetingen met de nummer 85 van de wereld de betere. Op de Australian Open won de Nederlander begin dit jaar in vier sets en in Doha, vorige maand, in twee sets.

Tallon Griekspoor komt zaterdag in actie in de tweede ronde. De nummer 36 van de wereld treft de Argentijnse tennisser Guido Pella.

Meer uit Sport

De Jong kan in Rome niet stunten tegen toptennisser Sinner

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.

13 uur geleden
Faverus en Slippens debuteren in EK-selectie turnen

ARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.

15 uur geleden
Synchroonzwemsters De Brouwer slaan EK en WK over

NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.

21 uur geleden
Alcaraz naar derde ronde van masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden
Handballers sluiten EK-kwalificatie af met zege op Kosovo

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.

1 dag geleden
Pedersen wint opnieuw rit in Giro en herovert leiderstrui

VLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.

1 dag geleden
Volleyballers Orion voor tweede jaar op rij landskampioen

GRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.

1 dag geleden