Tennisser Van de Zandschulp gaat vol verwachting in quarantaine
DOHA (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat de komende twee weken vol verwachting in quarantaine in Melbourne. Pas over drieënhalve week wacht de nummer 156 van de wereld op de Australian Open zijn debuut op een grandslamtoernooi.
"De eerste keer kwalificatie voor een grandslamtoernooi afdwingen, is een mooie mijlpaal. Ik ben er heel blij mee", zei de 25-jarige Veenendaler, die woensdag in de laatste kwalificatieronde de Fransman Mathias Bourgue versloeg.
Het kwalificatietoernooi voor mannen vond eenmalig plaats in Doha, waar Van de Zandschulp drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen. Bij de wedstrijden was geen publiek welkom en zelfs ballenkinderen waren niet aanwezig.
Wennen
"In het begin was het wel even wennen, maar het was goed te doen. Op het NK hadden we eind vorig jaar dezelfde omstandigheden dus ik was er al een beetje aan gewend. Hier werd ook met een shotclock gewerkt, dus je moest wel een beetje op de tijd letten. Verder was het allemaal goed verzorgd hier. Prima banen en een goed hotel."
In Doha werden de spelers om de paar dagen getest op het coronavirus. En aan testen bewaart Van de Zandschulp slechte herinneringen. "Vorig jaar werd ik op een toernooi in Duitsland valspositief getest en bij de tweede test hier in Doha was ik daar stiekem weer een beetje bang voor. Het duurde zolang voordat de uitslag kwam."
Donderdag moet Van de Zandschulp op zijn hotelkamer in Doha blijven, waarna hij vrijdag samen met coach Dennis Schenk voor ongeveer een maand naar Melbourne vliegt. "De komende twee weken mag ik vijf uur per dag mijn kamer af om te trainen met een vaste partner", aldus Van de Zandschulp, die zijn mijlpaal kleinschalig en op de hotelkamer vierde. "En na die twee weken kan ik meedoen aan de kwalificaties voor een ATP-toernooi in Melbourne. Gelukkig heb ik rekening gehouden met dit scenario en heb ik genoeg spullen bij me. Anders zou ik nu naar Istanbul zijn gevlogen voor een challengertoernooi."
Favoriete slam
Hij kijkt uit naar zijn debuut. "Ik weet niet of ik een favoriet grandslamtoernooi heb, want in verband met corona heb ik pas op twee toernooien aan de kwalificaties meegedaan (Australian Open en Roland Garros)", aldus Van de Zandschulp, die zijn tegenstander voor het hoofdtoernooi voorlopig nog niet te weten komt.
"Aan de ene kant is het heel mooi om tegenover een wereldtopper te staan, aan de andere kant hoop je op een iets betere loting. Maar het zijn allemaal goede spelers, dus er zal geen makkelijke loting tussen zitten."
De Australian Open begint op maandag 8 februari.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
11 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
13 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
13 uur geleden