Tennisser Tsonga stopt na Roland Garros
PARIJS (ANP) - Jo-Wilfried Tsonga beëindigt volgende maand zijn tennisloopbaan, zo heeft de Fransman op sociale media bekendgemaakt. Roland Garros wordt het laatste toernooi van de 36-jarige Tsonga, die in 2012 de nummer 5 van de wereld was.
Tsonga reikte in 2008 tot de finale van de Australian Open, waarin hij verloor van de Serviër Novak Djokovic. In totaal won hij achttien ATP-titels, zijn laatste in 2019. Vijf jaar geleden schreef hij het ABN AMRO World Tennis Tournament op zijn naam door in de finale de Belg David Goffin te verslaan. In 2011 verloor hij in Ahoy in de finale van de Zweed Robin Söderling.
Door blessureleed is Tsonga afgezakt naar plek 220 op de wereldranglijst. Hij kwam dit seizoen op geen van de zes toernooien die hij speelde voorbij de tweede ronde. Van Richard Krajicek kreeg hij een wildcard voor het ABN-toernooi, maar ook daar bleef hij in de openingsronde steken.
Roland Garros begint op zondag 22 mei.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
7 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
16 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.
19 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.
26 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft door het mislopen van de titel in de slotrace van Abu Dhabi op vier wereldtitels staan. De 28-jarige Limburger deelt daarmee de vierde plaats op de eeuwige ranglijst van de Formule 1 met de Fransman Alain Prost en de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won in zijn Formule 1-carrière, die in 2015 begon, in totaal 71 grands prix, meer dan Vettel (53) en Prost (51).
27 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is de elfde wereldkampioen in de Formule 1 die afkomstig is uit Groot-Brittannië. Hij is de opvolger van Lewis Hamilton, die zijn laatste van zeven titels won in 2020.
28 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.
36 minuten geleden