Tennisser Tsitsipas met moeite naar eerste zege in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. De nummer 2 van de plaatsingslijst knokte zich in drie sets langs de Pool Hubert Hurkacz. Na 2 uur en 7 minuten werd het 6-7 (2) 6-3 6-1.
Het was voor de 21-jarige Tsitsipas, die al voor de vierde keer meedoet, pas zijn eerste zege in Rotterdam. Vorig jaar moest hij zijn meerdere erkennen in de Bosniër Damir Dzumhur.
Na het verlies van de eerste set liet de nummer 6 van de wereldranglijst zich behandelen aan zijn rechterschouder. Hij kwam vervolgens met 2-0 achter in de tweede set, maar stond in het restant nog maar twee games af. Met een lovegame maakte hij het af.
Publiekstrekker
"Ik had niet de gewenste start, maar ik bleef verrassend kalm en plotseling viel het allemaal mijn kant op", zei Tsitsipas, die door de toernooileiding wordt gezien als de voornaamste publiekstrekker. "Ik had bij het serveren wat last van mijn schouder, maar volgens mij is het niet heel ernstig. Ik ga er met mijn eigen fysio even goed naar kijken."
Tsitsipas neemt het in de tweede ronde op tegen de Sloveen Aljaz Bedene, die Benoît Paire met 6-2 6-4 versloeg. Dat duel wordt donderdag gespeeld.
In 2020 heeft Tsitsipas, eind vorig jaar nog winnaar van de ATP Finals, nog weinig noemenswaardigs gepresteerd. Op de ATP Cup boekte hij maar één zege en op de Australian Open werd hij in de derde ronde uitgeschakeld door Milos Raonic.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
33 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
36 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden