
Tennisser Tsitsipas met moeite naar eerste zege in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. De nummer 2 van de plaatsingslijst knokte zich in drie sets langs de Pool Hubert Hurkacz. Na 2 uur en 7 minuten werd het 6-7 (2) 6-3 6-1.
Het was voor de 21-jarige Tsitsipas, die al voor de vierde keer meedoet, pas zijn eerste zege in Rotterdam. Vorig jaar moest hij zijn meerdere erkennen in de Bosniër Damir Dzumhur.
Na het verlies van de eerste set liet de nummer 6 van de wereldranglijst zich behandelen aan zijn rechterschouder. Hij kwam vervolgens met 2-0 achter in de tweede set, maar stond in het restant nog maar twee games af. Met een lovegame maakte hij het af.
Publiekstrekker
"Ik had niet de gewenste start, maar ik bleef verrassend kalm en plotseling viel het allemaal mijn kant op", zei Tsitsipas, die door de toernooileiding wordt gezien als de voornaamste publiekstrekker. "Ik had bij het serveren wat last van mijn schouder, maar volgens mij is het niet heel ernstig. Ik ga er met mijn eigen fysio even goed naar kijken."
Tsitsipas neemt het in de tweede ronde op tegen de Sloveen Aljaz Bedene, die Benoît Paire met 6-2 6-4 versloeg. Dat duel wordt donderdag gespeeld.
In 2020 heeft Tsitsipas, eind vorig jaar nog winnaar van de ATP Finals, nog weinig noemenswaardigs gepresteerd. Op de ATP Cup boekte hij maar één zege en op de Australian Open werd hij in de derde ronde uitgeschakeld door Milos Raonic.
Meer uit Sport
DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.
3 uur geledenROME (ANP) - Arantxa Rus is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Rome gestrand. De mondiale nummer 103 verloor met 3-6 3-6 van de Amerikaanse Katie Volynets.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Golden State Warriors mist de komende duels in de play-offs van de Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA Stephen Curry. De club uit San Francisco, waarvoor ook de Nederlander Quinten Post uitkomt, bevestigde eerdere mediaberichten dat de sterspeler in het eerste duel met Minnesota Timberwolves een dijbeenblessure heeft opgelopen.
18 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Van een rentree op de tennisbaan van Botic van de Zandschulp is voorlopig geen sprake. De uit Veenendaal afkomstige tennisser moest ruim twee weken geleden geblesseerd opgeven in Madrid en kwam sindsdien niet meer in actie. "Helaas ben ik nog steeds geblesseerd na Madrid. Hopelijk keer ik over een paar weken terug op de baan", schrijft Van de Zandschulp op Instagram. Het zou gaan om een liesblessure.
20 uur geledenBOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.
1 dag geleden