Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Tsitsipas komt met excuses na uitspraken over Kyrgios

Tennisser Tsitsipas komt met excuses na uitspraken over Kyrgios

LONDEN (ANP) - Tennis Stefanos Tsitsipas heeft in een verklaring op Facebook excuses gemaakt vanwege zijn uitspraken na de wedstrijd tegen Nick Kyrgios vorig jaar op Wimbledon. Tsitsipas, die de wedstrijd in de derde ronde verloor, zou na afloop hebben gezegd dat Kyrgios "ongeschoold" is en dat hij zich opstelt als een speler uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA.

Er kwam veel kritiek op zijn uitlatingen nadat ze te zien waren in de Netflixdocumentaire Break Point. De opmerkingen werden door sommigen als racistisch beschouwd. Maar Tsitsipas zegt nu dat zijn uitlatingen verkeerd zijn geïnterpreteerd. "Ik heb gehoord dat sommige mensen mijn opmerkingen over Nick Kyrgios verkeerd hebben geïnterpreteerd, door racisme te insinueren. Maar zo heb ik het zeker niet bedoeld", aldus de Griek. "Ik wil benadrukken dat ik geen vooroordelen koester jegens iemand op basis van zijn achtergrond, etniciteit of interesses."

Hij zegt een mening te hebben willen geven over de speelstijl van Kyrgios. "Ik heb daarbij een vergelijking gemaakt met de passie en intensiteit die vaak met basketbal worden geassocieerd. Vanaf nu zal ik mij meer bewust zijn van de impact die mijn woorden kunnen hebben."

Onsportief gedrag

De 28-jarige Kyrgios, die vorig jaar de finale van Wimbledon bereikte, was tijdens de wedstrijd voortdurend aan het schelden en Tsitsipas probeerde zijn tegenstander met een smash te raken en sloeg een bal in het publiek. De Griek en Australiër kregen na de wedstrijd een boete vanwege onsportief gedrag. Na afloop op de persconferentie noemde Tsitsipas zijn tegenstander een pestkop. Kyrgios stelde dat de Griek "serieuze problemen had".

Kyrgios toonde zich zaterdag mild na de verklaring van Tsitsipas. "We moeten als spelers vaak al naar een persconferentie als we de partij nog niet verwerkt hebben. Dit was verhitte strijd. We hebben al veel gekke gevechten gehad. Maar ik weet diep van binnen dat je van mijn tennis houdt. Het is goed tussen ons", liet hij via Twitter weten.

Kyrgios verloor vorig jaar de finale van Wimbledon van de Serviër Novak Djokovic. Hij heeft zich vanwege knieproblemen afgemeld voor het toernooi deze week in Halle. Maar hij hoopt er op Wimbledon weer te staan. Het grandslamtoernooi op gras begint op 3 juli.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

5 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

14 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

14 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

15 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

16 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

16 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

17 uur geleden