Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Tsitsipas komt met excuses na uitspraken over Kyrgios

Tennisser Tsitsipas komt met excuses na uitspraken over Kyrgios

LONDEN (ANP) - Tennis Stefanos Tsitsipas heeft in een verklaring op Facebook excuses gemaakt vanwege zijn uitspraken na de wedstrijd tegen Nick Kyrgios vorig jaar op Wimbledon. Tsitsipas, die de wedstrijd in de derde ronde verloor, zou na afloop hebben gezegd dat Kyrgios "ongeschoold" is en dat hij zich opstelt als een speler uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA.

Er kwam veel kritiek op zijn uitlatingen nadat ze te zien waren in de Netflixdocumentaire Break Point. De opmerkingen werden door sommigen als racistisch beschouwd. Maar Tsitsipas zegt nu dat zijn uitlatingen verkeerd zijn geïnterpreteerd. "Ik heb gehoord dat sommige mensen mijn opmerkingen over Nick Kyrgios verkeerd hebben geïnterpreteerd, door racisme te insinueren. Maar zo heb ik het zeker niet bedoeld", aldus de Griek. "Ik wil benadrukken dat ik geen vooroordelen koester jegens iemand op basis van zijn achtergrond, etniciteit of interesses."

Hij zegt een mening te hebben willen geven over de speelstijl van Kyrgios. "Ik heb daarbij een vergelijking gemaakt met de passie en intensiteit die vaak met basketbal worden geassocieerd. Vanaf nu zal ik mij meer bewust zijn van de impact die mijn woorden kunnen hebben."

Onsportief gedrag

De 28-jarige Kyrgios, die vorig jaar de finale van Wimbledon bereikte, was tijdens de wedstrijd voortdurend aan het schelden en Tsitsipas probeerde zijn tegenstander met een smash te raken en sloeg een bal in het publiek. De Griek en Australiër kregen na de wedstrijd een boete vanwege onsportief gedrag. Na afloop op de persconferentie noemde Tsitsipas zijn tegenstander een pestkop. Kyrgios stelde dat de Griek "serieuze problemen had".

Kyrgios toonde zich zaterdag mild na de verklaring van Tsitsipas. "We moeten als spelers vaak al naar een persconferentie als we de partij nog niet verwerkt hebben. Dit was verhitte strijd. We hebben al veel gekke gevechten gehad. Maar ik weet diep van binnen dat je van mijn tennis houdt. Het is goed tussen ons", liet hij via Twitter weten.

Kyrgios verloor vorig jaar de finale van Wimbledon van de Serviër Novak Djokovic. Hij heeft zich vanwege knieproblemen afgemeld voor het toernooi deze week in Halle. Maar hij hoopt er op Wimbledon weer te staan. Het grandslamtoernooi op gras begint op 3 juli.

Meer uit Sport

Verstappens teamgenoot Hadjar mist Formule 1-race Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Isack Hadjar moet de Grote Prijs in Zandvoort aan zich voorbij laten gaan door een polsblessure. De Nieuw-Zeelander Liam Lawson vervangt de Fransman als teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, meldt de renstal.

19 minuten geleden
Tennisser Kyrgios geschorst na positieve test op cocaïne

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios is voorlopig geschorst na een positieve test op cocaïne. De 31-jarige voormalig finalist van Wimbledon heeft schuld bekend en zijn excuses aangeboden aan fans, familie, sponsoren en andere betrokkenen. De positieve test was eind juni tijdens een toernooi op Mallorca.

2 uur geleden
Hockeyers moeten van Brinkman iets verzinnen tegen hoge ballen

AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.

16 uur geleden
Delmee ziet hockeyers gedisciplineerd winnen van Argentinië

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."

16 uur geleden
Hockeyers naar winnaarspoule op WK na zege op Argentinië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-1 de tweede groepswedstrijd van Argentinië.

17 uur geleden
Venus Williams en Stephens krijgen wildcard voor US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennissters Venus Williams en Sloane Stephens mogen met een wildcard aan de US Open deelnemen. Dat heeft de organisatie van het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York bekendgemaakt.

18 uur geleden
Mountainbikester Terpstra (35) stopt na WK eind deze maand

DEN HAAG (ANP) - Anne Terpstra stopt na de WK, eind deze maand, met mountainbiken. Dat heeft de 35-jarige Zeeuwse bekendgemaakt via sociale media. "Het einde van mijn carrière nadert en er zullen nieuwe dingen beginnen", schreef ze op Instagram.

18 uur geleden