Tennisser Thompson wint in Los Cabos eerste ATP-titel
LOS CABOS (ANP) - Jordan Thompson heeft op het tennistoernooi van Los Cabos zijn eerste ATP-titel veroverd. De 29-jarige Australiër versloeg in Mexico de Noor Casper Ruud met 6-3 7-6 (4).
Thompson stond twee keer eerder in een finale op de ATP-tour, beide keren in Rosmalen. Hij verloor de eindstrijd op het Nederlandse grastoernooi in 2019 en 2023.
Thompson werkte tegen Ruud vier breakpoints weg in de eerste games van de wedstrijd. De nummer 40 van de wereld won vervolgens acht punten op rij om op een 5-2-voorsprong te komen. Na een lange negende game benutte hij zijn vierde setpoint.
Ruud, de mondiale nummer 12, nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar zag Thompson met twee breaks de set omdraaien. De Australiër leverde zelf ook nog een keer zijn eigen opslag in, maar haalde de zege binnen in de tiebreak.
Thompson stond op het toernooi in Los Cabos in totaal twaalf uur op de baan in zijn vijf partijen. In zijn kwartfinale tegen Alex Michelsen poetste hij bovendien drie matchpoints weg. Hij had in de halve finale eveneens een zware wedstrijd tegen de als eerste geplaatste Alexander Zverev, die hij pas na drie uur en veertig minuten winnend afsloot.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
11 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geleden