Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Thompson wint in Los Cabos eerste ATP-titel

Tennisser Thompson wint in Los Cabos eerste ATP-titel

LOS CABOS (ANP) - Jordan Thompson heeft op het tennistoernooi van Los Cabos zijn eerste ATP-titel veroverd. De 29-jarige Australiër versloeg in Mexico de Noor Casper Ruud met 6-3 7-6 (4).

Thompson stond twee keer eerder in een finale op de ATP-tour, beide keren in Rosmalen. Hij verloor de eindstrijd op het Nederlandse grastoernooi in 2019 en 2023.

Thompson werkte tegen Ruud vier breakpoints weg in de eerste games van de wedstrijd. De nummer 40 van de wereld won vervolgens acht punten op rij om op een 5-2-voorsprong te komen. Na een lange negende game benutte hij zijn vierde setpoint.

Ruud, de mondiale nummer 12, nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar zag Thompson met twee breaks de set omdraaien. De Australiër leverde zelf ook nog een keer zijn eigen opslag in, maar haalde de zege binnen in de tiebreak.

Thompson stond op het toernooi in Los Cabos in totaal twaalf uur op de baan in zijn vijf partijen. In zijn kwartfinale tegen Alex Michelsen poetste hij bovendien drie matchpoints weg. Hij had in de halve finale eveneens een zware wedstrijd tegen de als eerste geplaatste Alexander Zverev, die hij pas na drie uur en veertig minuten winnend afsloot.

Meer uit Sport

Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

1 uur geleden
Nederlands record discuswerper Rolvink met worp over 70 meter

RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.

1 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

7 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

11 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

13 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

13 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

15 uur geleden