Tennisser Thiem zegt af voor Sydney, hoopt wel op Australian Open
DUBAI (ANP/RTR) - Tennisser Dominic Thiem heeft zich afgemeld voor de ATP Cup en het tennistoernooi van Sydney in januari. De Oostenrijker zegt eind december te besluiten of hij kan deelnemen aan de Australian Open.
De 28-jarige tennisser is niet meer in actie gekomen sinds hij een polsblessure opliep op het Mallorca Open in juni. Daardoor kon hij zijn titel op de US Open niet verdedigen. Hij trok zich eerder deze week terug van een demonstratietoernooi in Abu Dhabi.
"Na overleg met mijn team hebben we besloten terug te keren naar Oostenrijk in plaats van direct naar Australië te vliegen", zei Thiem op Twitter. "Helaas liep ik een verkoudheid op toen ik in Dubai was en was daardoor niet in staat om te trainen deze week."
Thiem laat weten dat hij nog niet de fysieke conditie heeft om deel te nemen aan de ATP Cup en het toernooi in Sydney. "Nadat ik zes maanden geen wedstrijden heb gespeeld, kan ik het risico niet nemen om te vroeg mijn rentree te maken en weer een blessure op te lopen."
De Oostenrijkse nummer 15 van de wereld meldde nog dat zijn pols "bijna 100 procent hersteld" was en dat hij zich tot doel heeft gesteld om in actie te komen op de Austrlaian Open. "We zullen eind december een definitieve beslissing nemen over mijn deelname."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
11 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
12 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
16 uur geleden