Tennisser Thiem zegt af voor Sydney, hoopt wel op Australian Open
DUBAI (ANP/RTR) - Tennisser Dominic Thiem heeft zich afgemeld voor de ATP Cup en het tennistoernooi van Sydney in januari. De Oostenrijker zegt eind december te besluiten of hij kan deelnemen aan de Australian Open.
De 28-jarige tennisser is niet meer in actie gekomen sinds hij een polsblessure opliep op het Mallorca Open in juni. Daardoor kon hij zijn titel op de US Open niet verdedigen. Hij trok zich eerder deze week terug van een demonstratietoernooi in Abu Dhabi.
"Na overleg met mijn team hebben we besloten terug te keren naar Oostenrijk in plaats van direct naar Australië te vliegen", zei Thiem op Twitter. "Helaas liep ik een verkoudheid op toen ik in Dubai was en was daardoor niet in staat om te trainen deze week."
Thiem laat weten dat hij nog niet de fysieke conditie heeft om deel te nemen aan de ATP Cup en het toernooi in Sydney. "Nadat ik zes maanden geen wedstrijden heb gespeeld, kan ik het risico niet nemen om te vroeg mijn rentree te maken en weer een blessure op te lopen."
De Oostenrijkse nummer 15 van de wereld meldde nog dat zijn pols "bijna 100 procent hersteld" was en dat hij zich tot doel heeft gesteld om in actie te komen op de Austrlaian Open. "We zullen eind december een definitieve beslissing nemen over mijn deelname."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
6 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
7 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
7 uur geleden