
Tennisser Thiem verliest van nummer 128 in Rio de Janeiro
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tennisser Dominic Thiem is op het ATP-toernooi van Rio de Janeiro al in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 4 van de wereld werd met 7-6 (4) 7-5 verrast door de Italiaan Gianluca Mager, die 124 plekken lager staat op de ranglijst.
De partij werd over twee dagen gespeeld vanwege de regenval in Brazilië. Mager had de eerste set al gewonnen en maakte het een dag later af, al verzuimde hij op 5-4 wel de partij uit te serveren. Later op zaterdag speelt de 25-jarige Mager ook nog zijn wedstrijd in de halve finale.
Voor Thiem - in 2017 de sterkste in Rio - was het zijn eerste toernooi sinds de Australian Open, waar hij drie weken geleden in de eindstrijd in vijf sets verloor van Novak Djokovic.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft op het EK atletiek voor landenteams in Madrid de 4x100 meter estafette gewonnen in een Nederlands record. Nadine Visser, Lieke Klaver, Minke Bisschops en Marije van Hunenstijn klokten 42,02 en snoepten daarmee twee honderdsten af van het oude record uit 2016.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Nederlandse sprinters hebben op het EK atletiek voor landenteams in Madrid het Nederlands record op de 4x100 meter estafette aangescherpt tot 37,87 seconden. Met die tijd won het Nederlandse kwartet ook het nummer. Duitsland eindigde als tweede op gepaste afstand in 38,27 en Groot-Brittannië werd derde in 38,33.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Nadine Visser heeft de Nederlandse ploeg aan de leiding gehouden op het EK atletiek voor landenteams met de tweede plaats op de 100 meter horden. De 30-jarige Visser noteerde 12,39 seconden in Estadio Vallehermoso in Madrid. Die tijd lag maar drie honderdsten boven haar Nederlands record van 12,36, maar ze liep wel met iets te veel rugwind.
12 uur geledenBOULDER (ANP) - Richard Carapaz kan volgende week niet meedoen aan de Tour de France. De wielrenner uit Ecuador heeft een maag-darminfectie, meldt zijn team EF Education - EasyPost.
12 uur geledenCALVIÀ (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor had zich op Mallorca geen betere week kunnen voorstellen als voorbereiding op Wimbledon. Twee dagen voor zijn eerste partij op het grandslamtoernooi in Londen won de 28-jarige Haarlemmer op het Spaanse eiland zijn derde ATP-titel door de Fransman Corentin Moutet te verslaan (7-5 7-6 (3)).
14 uur geledenEDE (ANP) - Danny van Poppel heeft in Ede de Nederlandse titel gewonnen. De 31-jarige wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe was de snelste in de massasprint. Van Poppel kwam een fractie eerder over de finish dan Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, die voor het derde jaar op rij als tweede eindigde. Vorig jaar moest hij de zege aan Dylan Groenewegen laten en het jaar daarvoor aan Dylan van Baarle.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als Novak Djokovic zijn 25e grandslamtitel wil winnen, is de kans daarvoor naar zijn gevoel het grootst op Wimbledon. Dat zei de 38-jarige Serviër zaterdag op een persconferentie op de All England Club in Londen. Djokovic is met 24 grandslamtitels bij de mannen al even recordhouder. Bij de vrouwen won Margaret Court tussen 1960 en 1973 ook 24 titels op de vier grootste en belangrijkste toernooien.
14 uur geleden