Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Thiem na zege op Djokovic weer in finale ATP Finals

Tennisser Thiem na zege op Djokovic weer in finale ATP Finals

LONDEN (ANP) - Dominic Thiem heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de eindstrijd van de ATP Finals in Londen. De 27-jarige Oostenrijkse tennisser versloeg Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales in de O2 Arena in drie sets. Thiem liet in de tweede set vier matchpoints liggen, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 7-5 6-7 (10) 7-6 (5). Djokovic gaf in de beslissende tiebreak een voorsprong van 4-0 uit handen. Vorig jaar verloor Thiem in de finale van de Griek Stefanos Tsitsipas.

De Oostenrijker veroverde ruim twee maanden geleden op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Aan het begin van het seizoen bereikte Thiem ook de finale van de Australian Open, maar daarin moest hij het afleggen tegen Djokovic.

Thiem neemt het zondag in de eindstrijd in Londen op tegen de winnaar van de tweede halve finale, die gaat tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Daniil Medvedev uit Rusland. De ATP Finals krijgt sowieso een nieuwe winnaar, want Thiem, Nadal en Medvedev wisten het eindejaarstoernooi alle drie nog nooit te winnen. Djokovic deed dat al vijf keer, maar de Serviër gaf tegen Thiem na een miraculeuze ontsnapping in de tweede set zelf een comfortabele marge weg in de tiebreak van de derde set.

Veerkracht

De Oostenrijker toonde veerkracht en boekte de driehonderdste zege uit zijn carrière. "Dit was een mentaal gevecht", zei Thiem, die nu vijf van de laatste zeven duels met Djokovic heeft gewonnen. "De tiebreak van de tweede set was zó spannend. Ik dacht dat ik na mijn eerste grandslamtitel in New York op zulke momenten wat rustiger zou zijn, maar nee. Ik was net zo nerveus als daarvoor. Alle partijen hier op de ATP Finals zijn zo 'close', maar dat komt omdat de beste tennissers ter wereld hier tegenover elkaar staan."

Zowel Thiem als Djokovic was bijzonder dominant op eigen service. Thiem leverde geen enkele keer zijn servicebeurt in, Djokovic deed dat één keer in de eerste set. De Oostenrijker sloeg wel een paar keer een dubbele fout in de tiebreaks, onder meer op een van zijn matchpoints.

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

3 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

3 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

3 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

3 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

4 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

4 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

4 uur geleden