Tennisser Thiem na zege op Djokovic weer in finale ATP Finals
LONDEN (ANP) - Dominic Thiem heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de eindstrijd van de ATP Finals in Londen. De 27-jarige Oostenrijkse tennisser versloeg Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales in de O2 Arena in drie sets. Thiem liet in de tweede set vier matchpoints liggen, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 7-5 6-7 (10) 7-6 (5). Djokovic gaf in de beslissende tiebreak een voorsprong van 4-0 uit handen. Vorig jaar verloor Thiem in de finale van de Griek Stefanos Tsitsipas.
De Oostenrijker veroverde ruim twee maanden geleden op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Aan het begin van het seizoen bereikte Thiem ook de finale van de Australian Open, maar daarin moest hij het afleggen tegen Djokovic.
Thiem neemt het zondag in de eindstrijd in Londen op tegen de winnaar van de tweede halve finale, die gaat tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Daniil Medvedev uit Rusland. De ATP Finals krijgt sowieso een nieuwe winnaar, want Thiem, Nadal en Medvedev wisten het eindejaarstoernooi alle drie nog nooit te winnen. Djokovic deed dat al vijf keer, maar de Serviër gaf tegen Thiem na een miraculeuze ontsnapping in de tweede set zelf een comfortabele marge weg in de tiebreak van de derde set.
Veerkracht
De Oostenrijker toonde veerkracht en boekte de driehonderdste zege uit zijn carrière. "Dit was een mentaal gevecht", zei Thiem, die nu vijf van de laatste zeven duels met Djokovic heeft gewonnen. "De tiebreak van de tweede set was zó spannend. Ik dacht dat ik na mijn eerste grandslamtitel in New York op zulke momenten wat rustiger zou zijn, maar nee. Ik was net zo nerveus als daarvoor. Alle partijen hier op de ATP Finals zijn zo 'close', maar dat komt omdat de beste tennissers ter wereld hier tegenover elkaar staan."
Zowel Thiem als Djokovic was bijzonder dominant op eigen service. Thiem leverde geen enkele keer zijn servicebeurt in, Djokovic deed dat één keer in de eerste set. De Oostenrijker sloeg wel een paar keer een dubbele fout in de tiebreaks, onder meer op een van zijn matchpoints.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
8 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden