Tennisser Thiem na achterstand in vijf sets langs Kyrgios
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Dominic Thiem heeft zich in de derde ronde van de Australian Open in vijf sets langs Nick Kyrgios geknokt. De Oostenrijkse nummer 3 van de plaatsingslijst boog tegen de Australiër een achterstand om: 4-6 4-6 6-3 6-4 6-4. De partij duurde bijna 3,5 uur.
Voor Kyrgios was het zijn tweede vijfsetter van de week. Twee dagen eerder had hij nog vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Fransman Ugo Humbert.
Van fysiek ongemak was in de eerste twee sets weinig merkbaar bij Kyrgios, die sterk serveerde en Thiem zijn wil oplegde. Kyrgios etaleerde ook zijn onderhandse service toen hij voor de winst van de tweede set serveerde. Het duel kantelde toen Kyrgios, die wat vermoeider begon te ogen, vroeg in de derde set twee mogelijkheden op een break liet liggen.
"Ik had me al een beetje neergelegd bij een nederlaag", bekende Thiem na de partij. "Tegen Kyrgios spelen voor zijn publiek, er zijn makkelijkere dingen. Maar opgeven komt nooit in me op."
Opgave Carreño
Thiem, vorig jaar winnaar van de US Open, mikt bij de Australian Open op zijn tweede grandslamtitel. Vorig jaar haalde hij in Melbourne de finale, waar hij in vijf sets verloor van Novak Djokovic.
In de vierde ronde neemt Thiem het op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, die aanzienlijk minder lang op de baan stond. Dimitrov zag zijn Spaanse tegenstander Pablo Carreño Busta opgeven. Het stond 6-0 1-0 voor Dimitrov.
De Russische qualifier Aslan Karatsev baarde opzien door de als achtste geplaatste Argentijn Diego Schwartzman uit te schakelen. Het werd 6-3 6-3 6-3 voor de mondiale nummer 114, die afkomstig is uit de kwalificaties.
De Duitser Alexander Zverev, de nummer 6 van de plaatsingslijst, gunde de Fransman Adrian Mannarino slechts zeven games: 6-3 6-3 6-1.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden