Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Thiem na achterstand in vijf sets langs Kyrgios

Tennisser Thiem na achterstand in vijf sets langs Kyrgios

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Dominic Thiem heeft zich in de derde ronde van de Australian Open in vijf sets langs Nick Kyrgios geknokt. De Oostenrijkse nummer 3 van de plaatsingslijst boog tegen de Australiër een achterstand om: 4-6 4-6 6-3 6-4 6-4. De partij duurde bijna 3,5 uur.

Voor Kyrgios was het zijn tweede vijfsetter van de week. Twee dagen eerder had hij nog vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Fransman Ugo Humbert.

Van fysiek ongemak was in de eerste twee sets weinig merkbaar bij Kyrgios, die sterk serveerde en Thiem zijn wil oplegde. Kyrgios etaleerde ook zijn onderhandse service toen hij voor de winst van de tweede set serveerde. Het duel kantelde toen Kyrgios, die wat vermoeider begon te ogen, vroeg in de derde set twee mogelijkheden op een break liet liggen.

"Ik had me al een beetje neergelegd bij een nederlaag", bekende Thiem na de partij. "Tegen Kyrgios spelen voor zijn publiek, er zijn makkelijkere dingen. Maar opgeven komt nooit in me op."

Opgave Carreño

Thiem, vorig jaar winnaar van de US Open, mikt bij de Australian Open op zijn tweede grandslamtitel. Vorig jaar haalde hij in Melbourne de finale, waar hij in vijf sets verloor van Novak Djokovic.

In de vierde ronde neemt Thiem het op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, die aanzienlijk minder lang op de baan stond. Dimitrov zag zijn Spaanse tegenstander Pablo Carreño Busta opgeven. Het stond 6-0 1-0 voor Dimitrov.

De Russische qualifier Aslan Karatsev baarde opzien door de als achtste geplaatste Argentijn Diego Schwartzman uit te schakelen. Het werd 6-3 6-3 6-3 voor de mondiale nummer 114, die afkomstig is uit de kwalificaties.

De Duitser Alexander Zverev, de nummer 6 van de plaatsingslijst, gunde de Fransman Adrian Mannarino slechts zeven games: 6-3 6-3 6-1.

Meer uit Sport

Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

2 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

2 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

3 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

7 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

1 dag geleden