Tennisser Thiem mist ook Australian Open
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse tennisser Dominic Thiem heeft zijn rentree opnieuw uitgesteld. Thiem, winnaar van de US Open in 2020, is al sinds juni niet meer in actie gekomen vanwege een polsblessure. Hij hoopte aan de Australian Open te kunnen deelnemen, maar meldt nu pas eind januari terug te willen keren op de baan.
Thiem, een jaar geleden nog de nummer 3 van de wereld, had zich al eerder afgemeld voor het landentoernooi om de ATP Cup en het toernooi van Sydney, waar tennissers zich voorbereiden op het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Hij wil nu eind januari in Argentiniƫ zijn rentree maken. "We denken dat dat een beter moment is om terug te keren", meldde de 28-jarige Oostenrijker op Twitter. Hij blesseerde zich in juni op het Mallorca Open.
Thiem had deze maand willen deelnemen aan een demonstratietoernooi in Dubai, maar kreeg daar tijdens de training een terugslag: "Nu gaat het weer goed. Mijn pols is in orde en ik kan normaal trainen."
De Australian Open beginnen op 17 januari.
Meer uit Sport
SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
47 minuten geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
2 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.
5 uur geleden