Tennisser Thiem laat zich vaccineren en mikt op rentree
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse tennisser Dominic Thiem, de nummer 9 van de wereld en winnaar van de US Open in 2020, maakt zich op voor zijn rentree. Hij heeft zich inmiddels laten inenten tegen het coronavirus en mikt op een terugkeer in wedstrijdverband half december in Abu Dhabi. Daarna wil hij zich gaan voorbereiden op deelname aan de Australian Open in januari in Melbourne.
"Het spreekt vanzelf dat het vaccin vereist is om aan deze twee evenementen te kunnen deelnemen, en in mijn geval ben ik ingeënt", liet Thiem weten. Door een polsblessure staat hij sinds medio augustus aan de kant.
Thiem gaf vorige maand nog te kennen dat hij wil wachten op het nieuwe eiwitvaccin van de Amerikaanse producent Novavax, onder meer omdat hij de nodige bedenkingen had tegen de huidige middelen tegen Covid-19. Daarop spoorde de Oostenrijkse minister van Volksgezondheid de toptennisser persoonlijk aan zich toch te laten vaccineren tegen het coronavirus, zodat hij zonder problemen zou kunnen meedoen aan de Australian Open. Volgens de bewindsman zou het nieuwe vaccin pas in 2022 beschikbaar komen.
De Australian Open zijn van 17 tot en met 30 januari. Er komen wisselende berichten naar buiten over de vaccinatieplicht, maar vooralsnog lijkt het erop dat tennissers die niet zijn ingeënt tegen het coronavirus, niet welkom zijn. Novak Djokovic, negenvoudig winnaar in Melbourne en geen voorstander van de vaccins, zei zondag in Parijs dat hij wachtte op een officiële aankondiging van de Australische tennisfederatie alvorens te beslissen of hij zijn titel zou verdedigen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
1 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
9 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden