Tennisser Sjevtsjenko verrast met winst op Rune bij ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Aleksandr Sjevtsjenko is verrassend doorgedrongen tot de kwartfinale van het ABN Amro Open. De 23-jarige Kazach was met 6-4 1-6 6-3 te sterk voor de Deen Holger Rune.
Rune, de 20-jarige nummer 7 van de wereld die in Rotterdam tot de favorieten behoorde, kende een lastige partij. De eerste set ging naar de aanvallend spelende Sjevtsjenko. Op 4-4 ging hij voor het eerst door de service heen van Rune, waarna hij de set soeverein uitserveerde. Hij benutte zijn eerste setpunt door een returnfout van Rune.
Daarna pakte Rune voor het eerst in de wedstrijd het initiatief. In set twee voerde hij direct het tempo op, waardoor hij binnen tien minuten met 3-0 leidde. Die voorsprong gaf hij niet meer weg. Op 5-1 haalde hij de set binnen.
Einde wedstrijd
Toch kon hij dat hoge niveau niet doortrekken. In de beslissende set ging het lang gelijk op, tot 4-3. Toen brak Sjevtsjenko zijn opponent voor het eerst. Op 5-3 pakte hij de wedstrijd uiteindelijk met een ace.
In de kwartfinale treft de huidige nummer 57 van de wereld Grigor Dimitrov. De in vorm verkerende Bulgaar was eerder op de dag met 6-3 7-5 te sterk voor de Hongaar Marton Fucsovics.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
9 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
12 uur geleden