Tennisser Sinner meldt zich als eerste in halve finales Miami
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich als eerste speler geplaatst voor de halve finale van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 3 van de wereld versloeg de Tsjech Tomas Machac met 6-4 6-2.
De 22-jarige Sinner heeft in Miami nog steeds maar één set verloren, tegen de Nederlander Tallon Griekspoor in de derde ronde (5-7 7-5 6-1). Ook tegen Machac leek setverlies onwaarschijnlijk, toen hij prompt de Tsjech in de eerste game brak. Machac sloeg echter meteen terug met een break, waarna hij zijn volgende servicegame op love won.
Sinner maakte alsnog het verschil in de eerste set met een break in de zevende game, waarna hij de set eenvoudig uitspeelde. Machac poetste in de eerste game van de tweede set nog twee breakpoints weg, maar kwam er daarna niet meer aan te pas. Sinner won vijf games op rij en kon zich zelfs nog wat slordigheden veroorloven. Na anderhalf uur benutte hij zijn tweede matchpoint.
Sinner, die dit jaar al de Australian Open en het ABN AMRO Open in Rotterdam won, treft in de halve finale de winnaar van de partij tussen de Rus Daniil Medvedev en Nicolás Jarry uit Chili.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
3 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
4 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
6 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
22 uur geleden