Tennisser Sinner drie maanden geschorst na schikking om doping
MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner moet alsnog een dopingschorsing van drie maanden ondergaan na zijn overtreding van vorig jaar. Aanvankelijk ging de nummer 1 van de wereld vrijuit na twee positieve tests op de verboden stof clostebol, maar dopingautoriteit WADA ging in beroep.
Nu is de winnaar van de Australian Open met de WADA een schorsing overeengekomen van 9 februari tot en met 4 mei. Dat betekent dat de 23-jarige Sinner vanaf eind mei kan meedoen aan Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Wel mist de Italiaan de komende maanden de lucratieve masterstoernooien in de Verenigde Staten. Op 13 april mag hij zijn training hervatten.
Sinner testte in maart vorig jaar twee keer positief op clostebol. Hij verklaarde dat het verboden middel in zijn lichaam was beland door toedoen van zijn masseur. De International Tennis Integrity Agency (ITIA) ging akkoord met die uitleg en besloot Sinner niet te schorsen. Wel raakte de Italiaan zijn prijzengeld kwijt van de toernooien waar hij positief testte.
'Unieke feiten'
De WADA vond dat er wel degelijk sprake was van "schuld of nalatigheid" en eiste in het beroep een schorsing van een tot twee jaar. Nu zegt de wereldwijde dopingautoriteit te geloven dat Sinner niets wist van de overtreding en dat het gebruik hem ook geen sportief voordeel opleverde. Wel houdt de WADA hem verantwoordelijk voor "nalatigheid van leden van zijn entourage". Gezien "de unieke feiten van deze zaak, wordt een schorsing van drie maanden als een passende uitkomst beschouwd", schrijft de autoriteit op haar website.
Sinner zegt dat hij "zijn verantwoordelijkheid voor zijn team" altijd heeft geaccepteerd. "Ik geloof dat de strenge regels van de WADA een belangrijke bescherming zijn voor de sport waar ik van hou. Op basis hiervan heb ik het aanbod geaccepteerd. Deze zaak hing al bijna een jaar boven mijn hoofd en een oordeel zou misschien pas aan het einde van het jaar komen", citeert het Italiaanse persbureau ANSA de afgelopen maanden zo dominante tennisser.
Sinner schreef vorige maand voor het tweede jaar op rij de Australian Open op zijn naam. Dat bracht hem samen met zijn US Open-titel van vorig jaar op drie grandslamoverwinningen.
Meer uit Sport
LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
20 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
1 dag geleden