Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).
Het is de tweede keer dat Shelton de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. Eerder deed hij dat in 2023 op de US Open. De 29-jarige Sonego was bij zes eerdere deelnames in Melbourne nooit verder gekomen dan de derde ronde.
Shelton pakte de eerste set kort na een break in de negende game en de nummer 21 van de plaatsingslijst leek na het winnen van de tweede set hard op weg naar de laatste vier. Maar de ongeplaatste Italiaan, de nummer 55 van de wereld, herpakte zich. "Hij speelde vanaf dat moment belachelijk goed", vertelde Shelton op de baan, nadat hij pas na een kleine vier uur zijn eerste wedstrijdpunt had benut in de tiebreak van de vierde set. "Ik ben vooral opgelucht."
Shelton neemt het in de strijd om een plek in de finale op tegen de winnaar van de partij tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Australiër Alex de Minaur. "Zeker tegen Alex begrijp ik dat ik te maken krijg met vijandig publiek", sprak hij tot de toeschouwers in de Rod Laver Arena. "En ook Jannik zal hier veel aanmoedigingen krijgen. Ik kijk ernaar uit. Gelukkig heb ik hier ook wat fans", aldus Shelton.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
52 minuten geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
8 uur geleden