Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).

Het is de tweede keer dat Shelton de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. Eerder deed hij dat in 2023 op de US Open. De 29-jarige Sonego was bij zes eerdere deelnames in Melbourne nooit verder gekomen dan de derde ronde.

Shelton pakte de eerste set kort na een break in de negende game en de nummer 21 van de plaatsingslijst leek na het winnen van de tweede set hard op weg naar de laatste vier. Maar de ongeplaatste Italiaan, de nummer 55 van de wereld, herpakte zich. "Hij speelde vanaf dat moment belachelijk goed", vertelde Shelton op de baan, nadat hij pas na een kleine vier uur zijn eerste wedstrijdpunt had benut in de tiebreak van de vierde set. "Ik ben vooral opgelucht."

Shelton neemt het in de strijd om een plek in de finale op tegen de winnaar van de partij tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Australiƫr Alex de Minaur. "Zeker tegen Alex begrijp ik dat ik te maken krijg met vijandig publiek", sprak hij tot de toeschouwers in de Rod Laver Arena. "En ook Jannik zal hier veel aanmoedigingen krijgen. Ik kijk ernaar uit. Gelukkig heb ik hier ook wat fans", aldus Shelton.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner klaar om Wimbledon-titel te verdedigen

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.

17 minuten geleden
Tennisster Keys met toernooizege op weg naar Wimbledon

EASTBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys begint aan Wimbledon met de zege van het WTA-toernooi van Eastbourne op zak. De 31-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het Britse grastoernooi Tatjana Maria uit Duitsland in twee sets: 7-5 6-4.

19 minuten geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in derde training van GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Oostenrijk de zesde tijd neergezet. Op de Red Bull Ring in Spielberg moest de Nederlander 0,273 seconde toegeven op de Brit George Russell in de Mercedes. Die was met 1.07,096 net iets sneller dan zijn Italiaanse teamgenoot Kimi Antonelli (0,038 seconde).

1 uur geleden
Van de Zandschulp maandag op Wimbledon in eerste partij op baan 7

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp komt maandag als eerste Nederlandse tennisser in actie op Wimbledon. De nummer 52 van de wereldranglijst speelt tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic de eerste partij op baan 7. De wedstrijd begint om 11.00 uur plaatselijke tijd, dus 12.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Oud-atlete Simpson uit het ziekenhuis na hartstilstand

RALEIGH (ANP) - De Amerikaanse oud-atlete Jenny Simpson heeft vrijdag het ziekenhuis mogen verlaten. De voormalige wereldkampioene op de 1500 meter moest anderhalve week geleden gereanimeerd worden nadat ze bij een atletiekevenement in Raleigh (North Carolina) onwel was geworden.

3 uur geleden
Rijpma-de Jong wil als baanwielrenster naar Spelen LA 2028

HILVERSUM (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong wil op de Zomerspelen van 2028 in Los Angeles uitkomen als baanwielrenster. De olympisch kampioene van Milaan 2026 op de 1500 meter wil op de Spelen in LA meedoen aan de ploegenachtervolging, zo zegt ze tegen de NOS.

4 uur geleden
Honkballers beginnen Honkbalweek Haarlem met overwinning

HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.

12 uur geleden