Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).

Het is de tweede keer dat Shelton de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. Eerder deed hij dat in 2023 op de US Open. De 29-jarige Sonego was bij zes eerdere deelnames in Melbourne nooit verder gekomen dan de derde ronde.

Shelton pakte de eerste set kort na een break in de negende game en de nummer 21 van de plaatsingslijst leek na het winnen van de tweede set hard op weg naar de laatste vier. Maar de ongeplaatste Italiaan, de nummer 55 van de wereld, herpakte zich. "Hij speelde vanaf dat moment belachelijk goed", vertelde Shelton op de baan, nadat hij pas na een kleine vier uur zijn eerste wedstrijdpunt had benut in de tiebreak van de vierde set. "Ik ben vooral opgelucht."

Shelton neemt het in de strijd om een plek in de finale op tegen de winnaar van de partij tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Australiër Alex de Minaur. "Zeker tegen Alex begrijp ik dat ik te maken krijg met vijandig publiek", sprak hij tot de toeschouwers in de Rod Laver Arena. "En ook Jannik zal hier veel aanmoedigingen krijgen. Ik kijk ernaar uit. Gelukkig heb ik hier ook wat fans", aldus Shelton.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

5 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

7 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

8 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

9 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

10 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

12 uur geleden