Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

Tennisser Shelton naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).

Het is de tweede keer dat Shelton de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. Eerder deed hij dat in 2023 op de US Open. De 29-jarige Sonego was bij zes eerdere deelnames in Melbourne nooit verder gekomen dan de derde ronde.

Shelton pakte de eerste set kort na een break in de negende game en de nummer 21 van de plaatsingslijst leek na het winnen van de tweede set hard op weg naar de laatste vier. Maar de ongeplaatste Italiaan, de nummer 55 van de wereld, herpakte zich. "Hij speelde vanaf dat moment belachelijk goed", vertelde Shelton op de baan, nadat hij pas na een kleine vier uur zijn eerste wedstrijdpunt had benut in de tiebreak van de vierde set. "Ik ben vooral opgelucht."

Shelton neemt het in de strijd om een plek in de finale op tegen de winnaar van de partij tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Australiër Alex de Minaur. "Zeker tegen Alex begrijp ik dat ik te maken krijg met vijandig publiek", sprak hij tot de toeschouwers in de Rod Laver Arena. "En ook Jannik zal hier veel aanmoedigingen krijgen. Ik kijk ernaar uit. Gelukkig heb ik hier ook wat fans", aldus Shelton.

Meer uit Sport

Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

4 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

8 uur geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

1 dag geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

1 dag geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

2 dagen geleden