Tennisser Shapovalov pleit voor één wereldkampioenschap
BRISBANE (ANP) - De Canadese tennisser Denis Shapovalov heeft kort voor de start van het nieuwe seizoen zijn verbazing uitgesproken over het feit dat er twee soortgelijke toernooien na elkaar plaatsvinden. Het vorige seizoen werd eind november afgesloten met de Daviscup Finals en het nieuwe seizoen begint eerdaags met de eerste editie van de ATP Cup, net als de Daviscup Finals een landentoernooi.
"Ik vind de timing bijzonder. Het is een beetje gek om dit toernooi zo kort na de Daviscup te spelen", zei Shapovalov voorafgaand aan de ATP Cup in Brisbane. "Het is een vreemd gevoel om een wereldkampioenschap te spelen en dan een paar weken later al hetzelfde te ervaren. We zullen zien hoe het uitpakt."
De ATP Cup wordt georganiseerd door de ATP, terwijl de ITF de organisator is van de Daviscup. "Hopelijk kunnen ze tot overeenstemming komen en iets laten gebeuren", aldus de mondiale nummer 15. "Het zou geweldig zijn om één groot evenement te hebben en dat heel uniek en speciaal te maken."
Aan de ATP Cup doen 24 landen mee. Het toernooi wordt van 3 tot en met 12 januari gespeeld in de Australische steden Brisbane, Perth en Sydney. Het prijzengeld bedraagt 13,5 miljoen euro. Het toernooi dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
52 minuten geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
19 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
23 uur geleden