Tennisser Shapovalov pleit voor één wereldkampioenschap
BRISBANE (ANP) - De Canadese tennisser Denis Shapovalov heeft kort voor de start van het nieuwe seizoen zijn verbazing uitgesproken over het feit dat er twee soortgelijke toernooien na elkaar plaatsvinden. Het vorige seizoen werd eind november afgesloten met de Daviscup Finals en het nieuwe seizoen begint eerdaags met de eerste editie van de ATP Cup, net als de Daviscup Finals een landentoernooi.
"Ik vind de timing bijzonder. Het is een beetje gek om dit toernooi zo kort na de Daviscup te spelen", zei Shapovalov voorafgaand aan de ATP Cup in Brisbane. "Het is een vreemd gevoel om een wereldkampioenschap te spelen en dan een paar weken later al hetzelfde te ervaren. We zullen zien hoe het uitpakt."
De ATP Cup wordt georganiseerd door de ATP, terwijl de ITF de organisator is van de Daviscup. "Hopelijk kunnen ze tot overeenstemming komen en iets laten gebeuren", aldus de mondiale nummer 15. "Het zou geweldig zijn om één groot evenement te hebben en dat heel uniek en speciaal te maken."
Aan de ATP Cup doen 24 landen mee. Het toernooi wordt van 3 tot en met 12 januari gespeeld in de Australische steden Brisbane, Perth en Sydney. Het prijzengeld bedraagt 13,5 miljoen euro. Het toernooi dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
3 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
5 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
22 uur geleden