Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Shapovalov pleit voor één wereldkampioenschap

Tennisser Shapovalov pleit voor één wereldkampioenschap

BRISBANE (ANP) - De Canadese tennisser Denis Shapovalov heeft kort voor de start van het nieuwe seizoen zijn verbazing uitgesproken over het feit dat er twee soortgelijke toernooien na elkaar plaatsvinden. Het vorige seizoen werd eind november afgesloten met de Daviscup Finals en het nieuwe seizoen begint eerdaags met de eerste editie van de ATP Cup, net als de Daviscup Finals een landentoernooi.

"Ik vind de timing bijzonder. Het is een beetje gek om dit toernooi zo kort na de Daviscup te spelen", zei Shapovalov voorafgaand aan de ATP Cup in Brisbane. "Het is een vreemd gevoel om een wereldkampioenschap te spelen en dan een paar weken later al hetzelfde te ervaren. We zullen zien hoe het uitpakt."

De ATP Cup wordt georganiseerd door de ATP, terwijl de ITF de organisator is van de Daviscup. "Hopelijk kunnen ze tot overeenstemming komen en iets laten gebeuren", aldus de mondiale nummer 15. "Het zou geweldig zijn om één groot evenement te hebben en dat heel uniek en speciaal te maken."

Aan de ATP Cup doen 24 landen mee. Het toernooi wordt van 3 tot en met 12 januari gespeeld in de Australische steden Brisbane, Perth en Sydney. Het prijzengeld bedraagt 13,5 miljoen euro. Het toernooi dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

1 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

3 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

5 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

5 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

5 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

6 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

7 uur geleden