Tennisser Ruud wint namens Europa eerste duel in Laver Cup
LONDEN (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft Europa aan de eerste overwinning geholpen in de Laver Cup, de wedstrijd tussen Team Europa en Team Wereld. Hij versloeg in Londen de Amerikaan Jack Sock: 6-4 5-7 10-7.
De beslissing viel in de zogenoemde supertiebreak, waarin Sock aanvankelijk een voorsprong van 3-0 nam. Vervolgens waren de volgende zes punten voor zijn Noorse tegenstander. Ruud gaf die voorsprong niet meer weg.
"Mooi dat we het eerste succes voor Team Europa binnen hebben", zei de verliezend finalist van de US Open en nummer 2 van de wereld. "Op de belangrijke momenten vielen de ballen steeds goed voor mij. Ik ben blij dat ik heb gewonnen voor het team."
Hoogtepunt van de eerste dag van de tweestrijd wordt ongetwijfeld de partij in het dubbelspel, waarin Roger Federer vrijdagavond afscheid neemt. De Zwitser speelt samen met Rafael Nadal. Ze komen uit tegen de Amerikanen Sock en Frances Tiafoe van Team Wereld.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
54 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
5 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
7 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
12 uur geleden