Tennisser Ruud wint namens Europa eerste duel in Laver Cup
LONDEN (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft Europa aan de eerste overwinning geholpen in de Laver Cup, de wedstrijd tussen Team Europa en Team Wereld. Hij versloeg in Londen de Amerikaan Jack Sock: 6-4 5-7 10-7.
De beslissing viel in de zogenoemde supertiebreak, waarin Sock aanvankelijk een voorsprong van 3-0 nam. Vervolgens waren de volgende zes punten voor zijn Noorse tegenstander. Ruud gaf die voorsprong niet meer weg.
"Mooi dat we het eerste succes voor Team Europa binnen hebben", zei de verliezend finalist van de US Open en nummer 2 van de wereld. "Op de belangrijke momenten vielen de ballen steeds goed voor mij. Ik ben blij dat ik heb gewonnen voor het team."
Hoogtepunt van de eerste dag van de tweestrijd wordt ongetwijfeld de partij in het dubbelspel, waarin Roger Federer vrijdagavond afscheid neemt. De Zwitser speelt samen met Rafael Nadal. Ze komen uit tegen de Amerikanen Sock en Frances Tiafoe van Team Wereld.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
6 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
15 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
20 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden