Tennisser Ruud naar finale graveltoernooi Barcelona
BARCELONA (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Barcelona. De 25-jarige Noor versloeg in de halve finale op het Spaanse gravel in twee sets de Argentijn Tomás Etcheverry: 7-6 (6) 6-4.
Ruud is als derde geplaatst in Barcelona, zijn Argentijnse tegenstander als zestiende. Nadat beide spelers één keer elkaars opslagbeurt hadden gewonnen, bracht een tiebreak in de eerste set de beslissing. Daarin kon Etcheverry een setpoint niet benutten. Ruud deed dat wel. Met een tweede break in de tweede set maakte de Noorse nummer 6 van de wereldranglijst vervolgens het verschil.
In de finale treft Ruud net als een week eerder op het masterstoernooi van Monte Carlo de Griek Stefano Tsitsipas. Tsitsipas won in drie sets van de Serviër Dusan Lajovic: 5-7 6-4 6-2. Na ruim twee uur benutte de nummer 7 van de wereldranglijst zijn eerste matchpoint.
Boekarest
Ruud verloor een week eerder de finale in Monaco van Tsitsipas in twee sets (6-1 6-4). Eerder dit jaar had de Noor de Griek wel verslagen in de halve finales van het toernooi van Los Cabos in Mexico.
De finale van het graveltoernooi van Boekarest gaat tussen Mariano Navone uit Argentinië en de Hongaar Marton Fucsovics. Navone won in twee sets van Grégoire Barrère uit Frankrijk (6-3 6-4). Fucsovics, die in de tweede ronde Tallon Griekspoor uitgeschakelde, was in twee sets te sterk voor Alejandro Tabilo uit Chili ( 6-4 6-4).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
13 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
14 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
15 uur geleden