Tennisser Ruud in finale Roland Garros tegen Nadal
PARIJS (ANP) - Tennisser Casper Ruud uit Noorwegen neemt het in de finale van Roland Garros op tegen dertienvoudig winnaar Rafael Nadal. Ruud versloeg in de halve finale op het gravel in Parijs de Kroaat Marin Cilic in vier sets: 3-6 6-4 6-2 6-2.
Voor de 23-jarige Noor is het de eerste finale van een grandslamtoernooi. Ruuds beste prestatie op een grandslamtoernooi was tot nu toe de vierde ronde op de Australian Open in 2021. Hij schakelde op deze Roland Garros de Griek Stefanos Tsitsipas, vorig jaar finalist, in vier sets uit.
Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, begon goed aan de halve finale. Met twee breaks pakte hij de eerste set met 6-3. Daarna nam Ruud het initiatief over. De nummer acht van de plaatsingslijst won op 1-1 in de tweede set de opslagbeurt van de 33-jarige Kroaat en trok de stand daarna in sets gelijk. In de tweede set verloor Cilic twee keer zijn servicebeurt en ook in de vierde set nam Ruud meteen afstand. Op 5-2 kreeg hij op eigen service drie matchpoints. Op de eerste maakte hij het meteen af met een ace.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
1 uur geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
4 uur geleden