Tennisser Rojer wint dubbelspel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Jean-Julien Rojer (40) heeft met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador het mannen dubbelspel van Roland Garros gewonnen. De twee versloegen in de finale in Parijs de Kroaat Ivan Dodig en Austin Krajicek uit de Verenigde Staten in drie sets, 6-7 (4) 7-6 (5) 6-3.
Rojer bedankte zijn familie, overgekomen uit Curaçao, voor de steun. Hij realiseerde zich dat het vrij uniek is op zijn leeftijd nog een Grand Slam te winnen. "Ik ben blij dat ik dit nog heb meegemaakt. Ik weet ook dat ik ouder word en weet niet hoelang ik dit soort geweldige toernooien nog kan spelen. Het is bijzonder."
Arévalo sloot zich daarbij aan. "Het was een geweldige partij met weinig krachtverschil. Misschien heeft de gelukkigste gewonnen. Mooi dat wij dat waren. We zijn er heel blij mee."
Na een vrijwel gelijkopgaande partij forceerde de Nederlander met zijn medespeler de beslissing met een break in het derde bedrijf, hun enige. Ze gaven de voorsprong vervolgens niet meer weg. Na ongeveer drie uur beslisten ze het duel door hun eerste matchpoint te benutten. In de tweede set hadden ze nog drie matchpoints weggewerkt.
In het mannen dubbelspel won Rojer ook al titels op Wimbledon en de US Open, zij het met een andere partner. In Parijs was hij al eens de sterkste in het gemengd dubbel.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
6 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
7 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
8 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
21 uur geleden