Tennisser Rojer wint dubbelspel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Jean-Julien Rojer (40) heeft met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador het mannen dubbelspel van Roland Garros gewonnen. De twee versloegen in de finale in Parijs de Kroaat Ivan Dodig en Austin Krajicek uit de Verenigde Staten in drie sets, 6-7 (4) 7-6 (5) 6-3.
Rojer bedankte zijn familie, overgekomen uit Curaçao, voor de steun. Hij realiseerde zich dat het vrij uniek is op zijn leeftijd nog een Grand Slam te winnen. "Ik ben blij dat ik dit nog heb meegemaakt. Ik weet ook dat ik ouder word en weet niet hoelang ik dit soort geweldige toernooien nog kan spelen. Het is bijzonder."
Arévalo sloot zich daarbij aan. "Het was een geweldige partij met weinig krachtverschil. Misschien heeft de gelukkigste gewonnen. Mooi dat wij dat waren. We zijn er heel blij mee."
Na een vrijwel gelijkopgaande partij forceerde de Nederlander met zijn medespeler de beslissing met een break in het derde bedrijf, hun enige. Ze gaven de voorsprong vervolgens niet meer weg. Na ongeveer drie uur beslisten ze het duel door hun eerste matchpoint te benutten. In de tweede set hadden ze nog drie matchpoints weggewerkt.
In het mannen dubbelspel won Rojer ook al titels op Wimbledon en de US Open, zij het met een andere partner. In Parijs was hij al eens de sterkste in het gemengd dubbel.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
2 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden