Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Rojer test positief op corona, Spelen voorbij

Tennisser Rojer test positief op corona, Spelen voorbij

TOKIO (ANP) - Tennisser Jean-Julien Rojer (39) is positief op corona getest bij de Olympische Spelen in Tokio. De Spelen zijn voor hem voorbij. Hij heeft zich met Wesley Koolhof moeten terugtrekken uit het dubbelspel. De twee wonnen zondag hun wedstrijd in de eerste ronde.

Rojer zat ook op de inmiddels beruchte KLM- vlucht van Amsterdam naar Tokio. Hierheen zaten ook onder anderen skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en roeier Finn Florijn, die ook al positief testten. Rojer werd na aankomst in Tokio iedere dag getest. Hij verbleef met de tennisploeg buiten het olympisch dorp en gaat nu tien dagen in quarantaine.

"Helaas ben ik vanmorgen door de dokter gebeld dat mijn test positief was", aldus Rojer. "Ik weet niet wat ik moet zeggen. Het spijt me zo verschrikkelijk voor iedereen in het team. Ik heb er vooraf en ook hier alles aan gedaan om niet besmet te raken. Ik heb geen idee hoe dit is gekomen. 'I feel terrible' en voor mijn dubbelpartner Wesley is dit ook vreselijk."

Nachtmerrie

Koolhof leeft mee met zijn dubbelpartner. "Dit is natuurlijk het slechtste nieuws dat je als sporter kunt krijgen", aldus Koolhof. "Ver van huis op zo'n groot internationaal toernooi. Voor mij persoonlijk is het jammer dat we zo uit het toernooi gaan. Maar mijn gedachten zijn vooral bij Jean-Julien. Ik hoop dat deze nachtmerrie voor hem snel voorbij is."

Ook voor chef de mission Pieter van den Hoogenband was het nieuws weer een tegenvaller. "Het blijft iedere keer weer schrikken. En het besef dat het voor de sporters voorbij is. We steunen ze en proberen hun situatie zo goed als mogelijk te begeleiden. Maar dat is allemaal in de zijlijn van hun teleurstelling. Sportief en persoonlijk zijn dit hele harde klappen. We hebben afgelopen week allerlei aanvullende maatregelen in ons onderkomen genomen. Dit voelt ook als een teleurstelling."

Quarantaine

Rojer kreeg maandagochtend de uitslag van zijn test op zondag en heeft later op maandag de derde test ondergaan. Volgens protocol is hij na deze derde positieve test in quarantaine gegaan. Als er leden van TeamNL als close contact van Rojer worden aangemerkt, dan kunnen zij hun toernooi onder speciale condities vervolgen. Zij worden apart vervoerd, slapen en eten op een 1-persoonskamer.

Rojer zou het maandag samen met Koolhof opnemen tegen de Nieuw-Zeelanders Michael Venus en Marcus Daniell. Hij zou ook zijn opwachting maken in het gemengd dubbelspel.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

3 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

6 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

7 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

9 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden