
Tennisser Rojer test positief op corona, Spelen voorbij
TOKIO (ANP) - Tennisser Jean-Julien Rojer (39) is positief op corona getest bij de Olympische Spelen in Tokio. De Spelen zijn voor hem voorbij. Hij heeft zich met Wesley Koolhof moeten terugtrekken uit het dubbelspel. De twee wonnen zondag hun wedstrijd in de eerste ronde.
Rojer zat ook op de inmiddels beruchte KLM- vlucht van Amsterdam naar Tokio. Hierheen zaten ook onder anderen skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en roeier Finn Florijn, die ook al positief testten. Rojer werd na aankomst in Tokio iedere dag getest. Hij verbleef met de tennisploeg buiten het olympisch dorp en gaat nu tien dagen in quarantaine.
"Helaas ben ik vanmorgen door de dokter gebeld dat mijn test positief was", aldus Rojer. "Ik weet niet wat ik moet zeggen. Het spijt me zo verschrikkelijk voor iedereen in het team. Ik heb er vooraf en ook hier alles aan gedaan om niet besmet te raken. Ik heb geen idee hoe dit is gekomen. 'I feel terrible' en voor mijn dubbelpartner Wesley is dit ook vreselijk."
Nachtmerrie
Koolhof leeft mee met zijn dubbelpartner. "Dit is natuurlijk het slechtste nieuws dat je als sporter kunt krijgen", aldus Koolhof. "Ver van huis op zo'n groot internationaal toernooi. Voor mij persoonlijk is het jammer dat we zo uit het toernooi gaan. Maar mijn gedachten zijn vooral bij Jean-Julien. Ik hoop dat deze nachtmerrie voor hem snel voorbij is."
Ook voor chef de mission Pieter van den Hoogenband was het nieuws weer een tegenvaller. "Het blijft iedere keer weer schrikken. En het besef dat het voor de sporters voorbij is. We steunen ze en proberen hun situatie zo goed als mogelijk te begeleiden. Maar dat is allemaal in de zijlijn van hun teleurstelling. Sportief en persoonlijk zijn dit hele harde klappen. We hebben afgelopen week allerlei aanvullende maatregelen in ons onderkomen genomen. Dit voelt ook als een teleurstelling."
Quarantaine
Rojer kreeg maandagochtend de uitslag van zijn test op zondag en heeft later op maandag de derde test ondergaan. Volgens protocol is hij na deze derde positieve test in quarantaine gegaan. Als er leden van TeamNL als close contact van Rojer worden aangemerkt, dan kunnen zij hun toernooi onder speciale condities vervolgen. Zij worden apart vervoerd, slapen en eten op een 1-persoonskamer.
Rojer zou het maandag samen met Koolhof opnemen tegen de Nieuw-Zeelanders Michael Venus en Marcus Daniell. Hij zou ook zijn opwachting maken in het gemengd dubbelspel.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
11 uur geleden