Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Roeblev wint masterstoernooi van Madrid

Tennisser Roeblev wint masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft het masterstoernooi van Madrid gewonnen. De als zevende geplaatste Rus versloeg in de finale van het Spaanse graveltoernooi Félix Auger-Aliassime uit Canada in drie sets: 4-6 7-5 7-5.

Het is de zestiende ATP-titel voor Roeblev en zijn tweede in de mastersreeks. De Rus won vorig jaar het masterstoernooi van Monte Carlo. In 2021 was hij de beste op het ATP-toernooi van Rotterdam.

Roeblev, de nummer 8 van de wereldranglijst, versloeg Carlos Alcaraz in de kwartfinales en bereikte de finale door een zege op Taylor Fritz. De Canadese tennisser hoefde niet in actie te komen in de kwartfinales door een opgave van de als eerste geplaatste Jannik Sinner. Ook zijn tegenstander in de halve finale, Jiri Lehecka, moest in de eerste set opgeven.

'Nauwelijks geslapen'

Auger-Aliassime won meteen de opslagbeurt van zijn Russische opponent en met een tweede break liep hij uit naar 4-1. Roeblev kwam een break terug, maar kon niet verhinderen dat de set naar zijn tegenstander ging. In de tweede set werd Roeblev steeds sterker op de opslag van zijn tegenstander. Op 6-5 kreeg hij twee setpoints en de tweede benutte hij om een derde set af te dwingen.

Auger-Aliassime had veel moeite om zijn opslagbeurten in de beslissende set te winnen. Roeblev kreeg breakpoints in de eerste, tweede en vierde servicegame, maar de Canadees werkte die allemaal weg, vooral dankzij zijn sterke service. De Rus, die zijn eigen opslagbeurten eenvoudig won, kreeg op 6-5 zijn zesde breakpoint en meteen het eerste matchpoint. Auger-Aliassime sloeg een dubbele fout en bezorgde Roeblev daarmee de titel.

Roeblev liet in het interview op de baan weten het trotst te zijn op deze titel, gezien de staat waarin hij de afgelopen dagen verkeerde. "Ik heb er geen woorden voor waar ik doorheen ben gegaan de afgelopen dagen. Ik was bijna dood, iedere dag. De laatste drie dagen heb ik nauwelijks geslapen. Heel veel dank aan de doktoren die magische dingen hebben gedaan zodat ik in staat was om te spelen."

Meer uit Sport

Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

16 minuten geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

1 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

2 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

3 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

4 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

5 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

5 uur geleden