Tennisser Roeblev wint masterstoernooi van Madrid
MADRID (ANP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft het masterstoernooi van Madrid gewonnen. De als zevende geplaatste Rus versloeg in de finale van het Spaanse graveltoernooi Félix Auger-Aliassime uit Canada in drie sets: 4-6 7-5 7-5.
Het is de zestiende ATP-titel voor Roeblev en zijn tweede in de mastersreeks. De Rus won vorig jaar het masterstoernooi van Monte Carlo. In 2021 was hij de beste op het ATP-toernooi van Rotterdam.
Roeblev, de nummer 8 van de wereldranglijst, versloeg Carlos Alcaraz in de kwartfinales en bereikte de finale door een zege op Taylor Fritz. De Canadese tennisser hoefde niet in actie te komen in de kwartfinales door een opgave van de als eerste geplaatste Jannik Sinner. Ook zijn tegenstander in de halve finale, Jiri Lehecka, moest in de eerste set opgeven.
'Nauwelijks geslapen'
Auger-Aliassime won meteen de opslagbeurt van zijn Russische opponent en met een tweede break liep hij uit naar 4-1. Roeblev kwam een break terug, maar kon niet verhinderen dat de set naar zijn tegenstander ging. In de tweede set werd Roeblev steeds sterker op de opslag van zijn tegenstander. Op 6-5 kreeg hij twee setpoints en de tweede benutte hij om een derde set af te dwingen.
Auger-Aliassime had veel moeite om zijn opslagbeurten in de beslissende set te winnen. Roeblev kreeg breakpoints in de eerste, tweede en vierde servicegame, maar de Canadees werkte die allemaal weg, vooral dankzij zijn sterke service. De Rus, die zijn eigen opslagbeurten eenvoudig won, kreeg op 6-5 zijn zesde breakpoint en meteen het eerste matchpoint. Auger-Aliassime sloeg een dubbele fout en bezorgde Roeblev daarmee de titel.
Roeblev liet in het interview op de baan weten het trotst te zijn op deze titel, gezien de staat waarin hij de afgelopen dagen verkeerde. "Ik heb er geen woorden voor waar ik doorheen ben gegaan de afgelopen dagen. Ik was bijna dood, iedere dag. De laatste drie dagen heb ik nauwelijks geslapen. Heel veel dank aan de doktoren die magische dingen hebben gedaan zodat ik in staat was om te spelen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
6 uur geleden