Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Roeblev wint masterstoernooi van Madrid

Tennisser Roeblev wint masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft het masterstoernooi van Madrid gewonnen. De als zevende geplaatste Rus versloeg in de finale van het Spaanse graveltoernooi Félix Auger-Aliassime uit Canada in drie sets: 4-6 7-5 7-5.

Het is de zestiende ATP-titel voor Roeblev en zijn tweede in de mastersreeks. De Rus won vorig jaar het masterstoernooi van Monte Carlo. In 2021 was hij de beste op het ATP-toernooi van Rotterdam.

Roeblev, de nummer 8 van de wereldranglijst, versloeg Carlos Alcaraz in de kwartfinales en bereikte de finale door een zege op Taylor Fritz. De Canadese tennisser hoefde niet in actie te komen in de kwartfinales door een opgave van de als eerste geplaatste Jannik Sinner. Ook zijn tegenstander in de halve finale, Jiri Lehecka, moest in de eerste set opgeven.

'Nauwelijks geslapen'

Auger-Aliassime won meteen de opslagbeurt van zijn Russische opponent en met een tweede break liep hij uit naar 4-1. Roeblev kwam een break terug, maar kon niet verhinderen dat de set naar zijn tegenstander ging. In de tweede set werd Roeblev steeds sterker op de opslag van zijn tegenstander. Op 6-5 kreeg hij twee setpoints en de tweede benutte hij om een derde set af te dwingen.

Auger-Aliassime had veel moeite om zijn opslagbeurten in de beslissende set te winnen. Roeblev kreeg breakpoints in de eerste, tweede en vierde servicegame, maar de Canadees werkte die allemaal weg, vooral dankzij zijn sterke service. De Rus, die zijn eigen opslagbeurten eenvoudig won, kreeg op 6-5 zijn zesde breakpoint en meteen het eerste matchpoint. Auger-Aliassime sloeg een dubbele fout en bezorgde Roeblev daarmee de titel.

Roeblev liet in het interview op de baan weten het trotst te zijn op deze titel, gezien de staat waarin hij de afgelopen dagen verkeerde. "Ik heb er geen woorden voor waar ik doorheen ben gegaan de afgelopen dagen. Ik was bijna dood, iedere dag. De laatste drie dagen heb ik nauwelijks geslapen. Heel veel dank aan de doktoren die magische dingen hebben gedaan zodat ik in staat was om te spelen."

Meer uit Sport

Waterpolosters voor de zevende keer Europees kampioen

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.

2 uur geleden
Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

5 uur geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

6 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

6 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

8 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

10 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

10 uur geleden