Tennisser Roeblev wankelt maar overleeft eerste ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft met de grootste moeite de eerste ronde overleefd op Roland Garros. De als dertiende geplaatste Rus kwam als toernooiwinnaar van Hamburg in vorm naar Parijs, maar leek daar in de eerste ronde tegen de Amerikaan Sam Querrey hard op weg naar uitschakeling. Roeblev won alsnog in vijf sets: 6-7 (5) 6-7 (4) 7-5 6-4 6-3.
Querrey, de nummer 48 van de wereldranglijst, had sinds de hervatting van het seizoen na de coronabreak nog niet gewonnen. Roeblev daarentegen schreef in Hamburg afgelopen zondag zijn derde toernooizege in 2020 bij. Eerder was hij al de beste in Adelaide en Doha.
De 22-jarige Roeblev knokte zich in de eerste twee sets terug van een achterstand, maar verloor die sets alsnog in de tiebreaks. In de derde set zag hij de Amerikaan een break uitlopen en mocht Querrey op 5-3 serveren voor de wedstrijd. Roeblev herpakte zich echter en won vervolgens vier games op rij en de set.
De Rus kwam steeds beter in zijn spel en won de vierde set eenvoudig. Met een break op 1-1 in de vijfde set leek de partij alsnog zijn kant op te gaan. Op het eerste matchpoint op de opslag van de 32-jarige Amerikaan sloeg Roeblev meteen toe.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
21 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
39 minuten geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
13 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
21 uur geleden