Tennisser Roeblev schrijft op camera: geen oorlog alsjeblieft
DUBAI (ANP/AFP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev heeft na de door hem gewonnen halve finale op het toernooi van Dubai duidelijk laten blijken het niet eens te zijn met de oorlog in Oekraïne. De nummer 7 van de wereld versloeg de Pool Hubert Hurkacz met 3-6 7-5 7-6 (5) en schreef daarna op de lens van een televisiecamera in het Engels: geen oorlog alsjeblieft. Donderdag pleitte de 24-jarige Roeblev ook al voor vrede tussen zijn vaderland en Oekraïne.
De als tweede geplaatste Roeblev gaat het in Dubai in de finale opnemen tegen Denis Shapovalov uit Canada of de Tsjechische qualifier Jiri Vesely. Die schakelde in de kwartfinales Novak Djokovic uit.
Daniil Medvedev wordt door het verlies van Djokovic de nieuwe nummer 1 van de wereld. De Russische tennisser relativeerde die mijlpaal gelijk vanwege de militaire inval in Oekraïne eerder deze week. "Op deze momenten besef je dat tennis soms niet zo belangrijk is. Als tennisser wil ik vrede over de hele wereld promoten. Het is zwaar om al het nieuws te volgen", aldus Medvedev.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
45 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
47 minuten geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
6 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
22 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
22 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
23 uur geleden