Tennisser Roeblev schrijft op camera: geen oorlog alsjeblieft
DUBAI (ANP/AFP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev heeft na de door hem gewonnen halve finale op het toernooi van Dubai duidelijk laten blijken het niet eens te zijn met de oorlog in Oekraïne. De nummer 7 van de wereld versloeg de Pool Hubert Hurkacz met 3-6 7-5 7-6 (5) en schreef daarna op de lens van een televisiecamera in het Engels: geen oorlog alsjeblieft. Donderdag pleitte de 24-jarige Roeblev ook al voor vrede tussen zijn vaderland en Oekraïne.
De als tweede geplaatste Roeblev gaat het in Dubai in de finale opnemen tegen Denis Shapovalov uit Canada of de Tsjechische qualifier Jiri Vesely. Die schakelde in de kwartfinales Novak Djokovic uit.
Daniil Medvedev wordt door het verlies van Djokovic de nieuwe nummer 1 van de wereld. De Russische tennisser relativeerde die mijlpaal gelijk vanwege de militaire inval in Oekraïne eerder deze week. "Op deze momenten besef je dat tennis soms niet zo belangrijk is. Als tennisser wil ik vrede over de hele wereld promoten. Het is zwaar om al het nieuws te volgen", aldus Medvedev.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
16 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden