Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Roeblev maakt einde aan zegereeks Griekspoor op gras

Tennisser Roeblev maakt einde aan zegereeks Griekspoor op gras

HALLE (ANP) - Aan de zegereeks van Tallon Griekspoor op gras is een einde gekomen. De Nederlandse nummer 29 van de wereld verloor in de kwartfinale van het toernooi van het Duitse Halle van Andrej Roeblev. De Rus won in drie sets, 3-6 6-3 6-4. Roeblev is de nummer 7 van de ATP-ranking.

In de eerste set verloor Roeblev een keer zijn eigen servicegame, hetgeen hem fataal werd. In het tweede deel herstelde Griekspoor zich wel snel van verlies op zijn eigen opslag, maar na de gelijkmakende beurt leverde hij zijn services opnieuw in. Roeblev gaf die voorsprong vervolgens niet meer weg.

In de beslissende set kwam Griekspoor op achterstand door twee keer zijn servicegame te verliezen. Hij herstelde zich gedeeltelijk en kreeg bij 5-4 voor zijn tegenstander zelfs nog enkele breakpoints. Maar de Rus benutte zijn vierde matchpoint.

Agut

De Spanjaard Roberto Bautista Agut is de tegenstander van Roeblev in de halve eindstrijd. De andere halve finale gaat tussen de Duitser Alexander Zverev en de Kazach Aleksandr Boeblik.

Griekspoor won in Halle eerder van de Pool Hubert Hurkacz en de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Hij begon zijn zegereeks op gras vorige week in eigen land, waar hij het grastoernooi van Rosmalen won.

Griekspoor maakte eerder op de dag bekend zich te hebben afgemeld voor het grastoernooi van Mallorca. Het evenement op het Spaanse eiland geldt als laatste voorbereidingstoernooi voor Wimbledon, dat op maandag 3 juli van start gaat. Hij verkiest in aanloop naar het derde grandslamtoernooi van het jaar rust.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

7 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

9 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

10 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

11 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

12 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

13 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

13 uur geleden