Tennisser Roeblev maakt einde aan zegereeks Griekspoor op gras
HALLE (ANP) - Aan de zegereeks van Tallon Griekspoor op gras is een einde gekomen. De Nederlandse nummer 29 van de wereld verloor in de kwartfinale van het toernooi van het Duitse Halle van Andrej Roeblev. De Rus won in drie sets, 3-6 6-3 6-4. Roeblev is de nummer 7 van de ATP-ranking.
In de eerste set verloor Roeblev een keer zijn eigen servicegame, hetgeen hem fataal werd. In het tweede deel herstelde Griekspoor zich wel snel van verlies op zijn eigen opslag, maar na de gelijkmakende beurt leverde hij zijn services opnieuw in. Roeblev gaf die voorsprong vervolgens niet meer weg.
In de beslissende set kwam Griekspoor op achterstand door twee keer zijn servicegame te verliezen. Hij herstelde zich gedeeltelijk en kreeg bij 5-4 voor zijn tegenstander zelfs nog enkele breakpoints. Maar de Rus benutte zijn vierde matchpoint.
Agut
De Spanjaard Roberto Bautista Agut is de tegenstander van Roeblev in de halve eindstrijd. De andere halve finale gaat tussen de Duitser Alexander Zverev en de Kazach Aleksandr Boeblik.
Griekspoor won in Halle eerder van de Pool Hubert Hurkacz en de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Hij begon zijn zegereeks op gras vorige week in eigen land, waar hij het grastoernooi van Rosmalen won.
Griekspoor maakte eerder op de dag bekend zich te hebben afgemeld voor het grastoernooi van Mallorca. Het evenement op het Spaanse eiland geldt als laatste voorbereidingstoernooi voor Wimbledon, dat op maandag 3 juli van start gaat. Hij verkiest in aanloop naar het derde grandslamtoernooi van het jaar rust.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
20 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden