Tennisser Raonic mist ook Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Canadese tennisser Milos Raonic ontbreekt ook op Wimbledon. De nummer 18 van de wereld heeft nog steeds fysieke problemen, die hem eerder al verhinderden mee te doen aan Roland Garros. "Ik ben enorm verdrietig dat ik niet kan meedoen aan Wimbledon, wat ieder jaar het hoogtepunt van mijn schema is", schrijft Raonic op Instagram.
De 30-jarige Canadees, winnaar van acht ATP-titels en de voormalig nummer 3 van de wereld, kwam eind maart voor het laatst in actie in Miami. Raonic ontbrak op Roland Garros vanwege een enkelblessure. Toen hij daarvan bijna hersteld was, kreeg hij te maken met een kuitblessure. "Ik heb hard aan het herstel gewerkt, maar ik kreeg te maken met een kleine terugslag. Daarom ben ik niet klaar voor Wimbledon."
Het grandslamtoernooi op het 'heilige' gras in Londen begint over ruim een week. Raonic haalde in 2016 de finale op Wimbledon, na een zege op Roger Federer. In de eindstrijd moest de Canadees het afleggen tegen de Schot Andy Murray.
Eerder meldden met Rafael Nadal en Naomi Osaka al twee andere toptennissers zich af voor Wimbledon.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
18 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
18 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
23 uur geleden