Tennisser Nishikori als eerste naar kwartfinales in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Kei Nishikori heeft zich als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. De 31-jarige Japanner was in de tweede ronde te sterk voor de Australiër Alex de Minaur. De nummer 45 van de wereld zegevierde na ruim 2 uur in drie sets: 6-3 2-6 7-5. De negen jaar jongere Minaur staat op de 23e plek in het mondiale klassement.
Nishikori speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen de Serviër Dusan Lajovic en de Kroaat Borna Coric. Lajovic stuntte eerder op woensdag met een zege op de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev. Coric schakelde dinsdagavond laat debutant Botic van de Zandschulp uit.
Nishikori, de voormalig nummer 4 van de wereld, had van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard gekregen. Door een aantal afzeggingen had hij die in Rotterdam echter niet meer nodig.
Nishikori maakt voor de tweede keer zijn opwachting in Ahoy. Twee jaar geleden haalde hij de halve finales.
Meer uit Sport
SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
51 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
17 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
21 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
21 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
22 uur geleden