
Tennisser Nadal zonder setverlies naar derde ronde
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De finalist van vorig jaar in Melbourne rekende in de Rod Laver Arena af met de Argentijn Federico Delbonis: 6-3 7-6 (4) 6-1. Nadal stond wel zo'n 2,5 uur op de baan, omdat het hem vooral in de eerste twee sets moeite kostte om door de service van Delbonis te breken.
In de eerste set kreeg de Spanjaard maar liefst negen kansen op een break, maar alleen in de vierde game wist hij er eentje te benutten. De tweede set draaide uit op een tiebreak omdat beide tennissers steeds hun service wisten te houden. Nadal sloeg in de tiebreak wel toe en brak daarmee het verzet van de Argentijn.
De nummer 1 van de wereld neemt het in de derde ronde op tegen zijn landgenoot Pablo Carreño Busta, ook onderdeel van het Spaanse team dat vorig jaar de Daviscup won en onlangs de finale haalde van de ATP Cup.
Meer uit Sport
NINGBO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben op het olympische kwalificatietoernooi gastland China in een zinderende wedstrijd verslagen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski, die in Ningbo drie matchpoints wegpoetste, draaide een 0-2-achterstand om in een 3-2 overwinning: 18-25 24-26 25-19 26-24 15-13.
8 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Femke Bol en Sifan Hassan maken kans op de titel Europees atlete van het jaar. Ze behoren tot de tien genomineerden voor de verkiezing die de Europese atletiekfederatie presenteerde. Bol werd vorig jaar gekozen tot beste atlete van Europa en kan die titel prolongeren. Hassan kreeg de onderscheiding in 2021.
19 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Alpine bevestigt dat het in gesprek is met coureur Mick Schumacher. De reservecoureur van het Formule 1-team van Mercedes komt in aanmerking voor een stoeltje in het World Endurance Championship (WEC) volgend jaar, waar ook de 24 Uur van Le Mans onderdeel van is. Die rol zou hij willen combineren met zijn positie als reserve bij Mercedes.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Wielrenner Cees Bol is zondag de vervanger van Marijn van den Berg bij de wegwedstrijd op de EK in Drenthe. In eerste instantie zou Ide Schelling de plek van Van den Berg overnemen, maar ook hij blijkt niet startklaar te zijn.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de orde hersteld bij de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Japan. De Nederlandse autocoureur van Red Bull was de snelste in de tweede sessie nadat hij ook in de eerste training de beste tijd had neergezet. Verstappen ging op het circuit van Suzuka rond in een tijd van 1.30,688. Hij bleef hiermee de Monegask Charles Leclerc in zijn Ferrari (1.31,008) en Lando Norris van McLaren (1.31,152) voor. Verstappens teamgenoot Sergio Perez zette met 1.31,710 de negende tijd neer.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste training voor de Grote Prijs van Japan de beste tijd gereden. De Nederlandse autocoureur van Red Bull ging rond in tijd van 1.31,647. De Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, vorige week winnaar in Singapore, zette met 1.32,273 de tweede tijd neer, voor de Brit Lando Norris van McLaren (1.32,392). Verstappens teamgenoot Sergio Pérez kwam tot de elfde tijd.
10 uur geledenEMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.
23 uur geleden