Tennisser Nadal zonder setverlies naar derde ronde
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De finalist van vorig jaar in Melbourne rekende in de Rod Laver Arena af met de Argentijn Federico Delbonis: 6-3 7-6 (4) 6-1. Nadal stond wel zo'n 2,5 uur op de baan, omdat het hem vooral in de eerste twee sets moeite kostte om door de service van Delbonis te breken.
In de eerste set kreeg de Spanjaard maar liefst negen kansen op een break, maar alleen in de vierde game wist hij er eentje te benutten. De tweede set draaide uit op een tiebreak omdat beide tennissers steeds hun service wisten te houden. Nadal sloeg in de tiebreak wel toe en brak daarmee het verzet van de Argentijn.
De nummer 1 van de wereld neemt het in de derde ronde op tegen zijn landgenoot Pablo Carreño Busta, ook onderdeel van het Spaanse team dat vorig jaar de Daviscup won en onlangs de finale haalde van de ATP Cup.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
53 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
3 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
13 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
18 uur geleden