Tennisser Nadal zakt uit top 10 van de wereldranglijst
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is na zeventien jaar en elf maanden weggezakt uit de top 10 van de wereldranglijst. De 36-jarige Spaanse tennisser is op de nieuwste lijst teruggevallen naar de dertiende plaats. Sinds april 2005 stond de voormalige nummer 1 van de wereld in het rijtje met de tien beste tennissers van de wereld. Hij is recordhouder met 912 weken in de top 10. Nadal wordt op gepaste afstand gevolgd door Jimmy Connors (788 weken) en Roger Federer (734 weken).
Nadal komt al sinds januari niet meer in actie in toernooien. Hij kreeg bij de Australian Open last van zijn heup. Hij miste hierdoor afgelopen week het toernooi in Indian Wells, waar hij vorig jaar de finale haalde, en doet ook niet mee in Miami. De organisatie van het graveltoernooi in Monte Carlo liet vorige week weten dat Nadal zich voor dit toernooi heeft aangemeld.
Carlos Alcaraz, de 19-jarige landgenoot van Nadal, is de nieuwe nummer 1 van de wereld. Door zijn toernooizege in Indian Wells loste hij de Serviër Novak Djokovic af.
Botic van de Zandschulp steeg een plek op de ranglijst en is nu de nummer 32 van de wereld. Tallon Griekspoor bleef op de 36e plaats staan.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
2 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
4 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
4 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
10 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
12 uur geleden