Tennisser Nadal zakt uit top 10 van de wereldranglijst
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is na zeventien jaar en elf maanden weggezakt uit de top 10 van de wereldranglijst. De 36-jarige Spaanse tennisser is op de nieuwste lijst teruggevallen naar de dertiende plaats. Sinds april 2005 stond de voormalige nummer 1 van de wereld in het rijtje met de tien beste tennissers van de wereld. Hij is recordhouder met 912 weken in de top 10. Nadal wordt op gepaste afstand gevolgd door Jimmy Connors (788 weken) en Roger Federer (734 weken).
Nadal komt al sinds januari niet meer in actie in toernooien. Hij kreeg bij de Australian Open last van zijn heup. Hij miste hierdoor afgelopen week het toernooi in Indian Wells, waar hij vorig jaar de finale haalde, en doet ook niet mee in Miami. De organisatie van het graveltoernooi in Monte Carlo liet vorige week weten dat Nadal zich voor dit toernooi heeft aangemeld.
Carlos Alcaraz, de 19-jarige landgenoot van Nadal, is de nieuwe nummer 1 van de wereld. Door zijn toernooizege in Indian Wells loste hij de Serviër Novak Djokovic af.
Botic van de Zandschulp steeg een plek op de ranglijst en is nu de nummer 32 van de wereld. Tallon Griekspoor bleef op de 36e plaats staan.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
9 uur geleden