Tennisser Nadal zakt uit top 10 van de wereldranglijst
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is na zeventien jaar en elf maanden weggezakt uit de top 10 van de wereldranglijst. De 36-jarige Spaanse tennisser is op de nieuwste lijst teruggevallen naar de dertiende plaats. Sinds april 2005 stond de voormalige nummer 1 van de wereld in het rijtje met de tien beste tennissers van de wereld. Hij is recordhouder met 912 weken in de top 10. Nadal wordt op gepaste afstand gevolgd door Jimmy Connors (788 weken) en Roger Federer (734 weken).
Nadal komt al sinds januari niet meer in actie in toernooien. Hij kreeg bij de Australian Open last van zijn heup. Hij miste hierdoor afgelopen week het toernooi in Indian Wells, waar hij vorig jaar de finale haalde, en doet ook niet mee in Miami. De organisatie van het graveltoernooi in Monte Carlo liet vorige week weten dat Nadal zich voor dit toernooi heeft aangemeld.
Carlos Alcaraz, de 19-jarige landgenoot van Nadal, is de nieuwe nummer 1 van de wereld. Door zijn toernooizege in Indian Wells loste hij de Serviër Novak Djokovic af.
Botic van de Zandschulp steeg een plek op de ranglijst en is nu de nummer 32 van de wereld. Tallon Griekspoor bleef op de 36e plaats staan.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
10 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
20 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden