
Tennisser Nadal wint ook zijn derde toernooi van het seizoen
ACAPULCO (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft ook het derde toernooi waar hij dit jaar aan meedeed gewonnen. In het Mexicaanse Acapulco versloeg de 35-jarige Spanjaard de Brit Cameron Norrie in twee sets (6-4 6-4). Zo sloot Nadal het ATP-toernooi af zonder setverlies. Nadal is nog nooit zo goed aan een seizoen begonnen, nadat de nummer 5 van de wereld vorig jaar nog bijna zes maanden was uitgeschakeld door een blessure.
Bij warme omstandigheden was Nadal in een kleine twee uur klaar met Norrie. De 21-voudig grandslamkampioen wist Norrie bij een stand van 2-2 in de eerste set voor het eerst te breken, waarna hij die voorsprong niet meer weggaf. In de tweede set wist Norrie (26) nog wel terug te breken, maar Nadal bleek sterker dan de mondiale nummer 12.
"Het was een vochtige dag, erg moeilijke omstandigheden", aldus de Spanjaard. "Cameron is een solide, lastige speler, die je oncomfortabel laat voelen."
In de halve finale had Nadal de Rus Daniil Medvedev verslagen, die vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld is. Op de Australian Open versloeg Nadal hem vorige maand ook al. Norrie haalde de finale door van de Griek Stefanos Tsitsipas te winnen.
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander rekende in de kwartfinales af met de Chinees Bu Yunchaokete in drie sets: 6-3 5-7 6-3. Over een paar uur speelt hij al zijn volgende partij.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in Brussel op imponerende wijze de 1500 meter gewonnen. De pas 20-jarige Oosterhouter snelde naar de winst in 3.30,58. Hij kwam bijna een seconde eerder over de meet dan de Keniaan Phanuel Kipkosgei Koech, die als tweede eindigde in 3.31,41. De Amerikaan Yared Nuguse werd derde in 3.31,51.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong kan zich opmaken voor zijn debuut in het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer rondde het kwalificatietoernooi succesvol af met een duidelijke zege in de derde ronde op de Amerikaan Mitchell Krueger: 6-4 6-1.
8 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel had naar eigen zeggen niet de beste benen, maar wist niettemin de derde etappe van de Renewi Tour te winnen. Met een uiterste krachtsinspanning sprintte hij in Geraardsbergen zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens eraf. "Ik had niet de beste benen, maar ging ook niet echt kapot. Dat is exact wat ik nodig heb om in een betere vorm te komen: lang diep gaan", zei hij bij de finish tegen Sporza.
11 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de derde etappe gewonnen van de Renewi Tour, de vijfdaagse etappekoers door Nederland en België. De Nederlandse toprenner kwam in een heuvelachtige rit over 182 kilometer als eerste aan op de Vesten van Geraardsbergen. Hij klopte in de eindsprint zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Damiano Caruso verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De Italiaan heeft donderdag een hand gebroken bij een valpartij tijdens een training.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik zijn in een hotel bij Schiphol slaags geraakt bij een staredown een dag voor hun gevecht in Ahoy. Ze kwamen met elkaar in aanraking bij het officiële weegmoment voor Glory 103, waarna er een handgemeen ontstond. Beveiligers moesten Rigters en Ben Saddik weghalen.
14 uur geleden