Tennisser Nadal voor de zesde keer naar finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal kan serieus op jacht naar zijn 21e grandslamtitel. De 35-jarige Spanjaard bereikte de finale van de Australian Open door in de halve finale af te rekenen met de Italiaan Matteo Berrettini. De als zesde geplaatste Nadal won in vier sets: 6-3 6-2 3-6 6-3.
Nadal staat voor de zesde keer in de eindstrijd van het toernooi in Melbourne, maar hij won in zijn lange carrière pas één keer de Australian Open en dat was lang geleden, in 2009. Hij treft in de finale de winnaar van de andere halve finale, die gaat tussen de Rus Daniil Medvedev en de Griek Stefanos Tsitsipas.
Nadal was de eerste twee sets oppermachtig tegen de tien jaar jongere Berrettini. Hij wist steeds aan het begin van de set al te breken en troefde de als zevende geplaatste Italiaan af met vlijmscherpe returns. In het derde bedrijf kreeg de partij een ander gezicht. Berrettini krikte zijn niveau op en maakte het Nadal steeds lastiger. Bij een voorsprong van 4-3 pakte de Italiaan voor het eerst een servicegame af van Nadal. Na die break zette Berrettini door en won de set.
Cruciale misser
In de vierde set ging het lang gelijk op en waren de spelers aan elkaar gewaagd. In de achtste game, bij een voorsprong van 4-3 voor Nadal, sloeg de Italiaan een cruciale misser die hem de game kostte. Nadal aarzelde vervolgens niet meer en maakte het geroutineerd af. Hij sloeg bij 5-3 meteen toe op zijn eerste matchpoint.
De partij onder het gesloten dak van de Rod Laver Arena duurde nog geen 3 uur en de omstandigheden waren veel aangenamer dan in de kwartfinales, toen Nadal een zware inzinking kreeg in zijn partij tegen de Canadees Denis Shapovalov. De Spanjaard had toen veel last van de hitte en kreeg maagproblemen.
Voetblessure
"Iedereen weet dat ik liever outdoor speel dan indoor, maar met een gesloten dak is dit stadion ook fantastisch. Ik klaag niet en heb genoten, want eerlijk gezegd had ik niet verwacht in 2022 nog een finale te spelen", zei Nadal in een kort interview direct na afloop van de wedstrijd. Hij doelde op de slepende voetblessure die hem vorig jaar lang kwelde en hem zelfs deed twijfelen of hij nog zou terugkeren op het hoogste niveau.
Tegen Berrettini speelde Nadal echter als herboren. Hij erkende dat zelf ook. "Die eerste twee sets waren mijn beste in een hele lange tijd. Ik wist dat het in de derde set moeilijker zou worden, omdat Matteo een gevaarlijke jongen is; hij ging er echt voor. In de vierde set kwam het aan op overleven en vechten. Dat ik nu toch weer de finale heb gehaald, betekent veel voor mij."
Nadal heeft net als de afwezige Roger Federer (geblesseerd) en Novak Djokovic (visum ingetrokken) twintig grandslamtitels gewonnen. De Spanjaard kan in Melbourne het record van 21 titels alleen in handen krijgen.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
14 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
14 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
16 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
19 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
20 uur geleden