Tennisser Nadal ondanks blessures klaar voor Roland Garros
MALLORCA (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft de zorgen over zijn blessureproblemen aan de kant gezet en bereidt zich in Mallorca volop voor op Roland Garros. "Tot woensdag, Parijs", schrijft de Spanjaard bij een trainingsfoto op Instagram.
De dertienvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs werd vorige week in de achtste finales van het masterstoernooi in Rome uitgeschakeld door de Canadees Denis Shapovalov. Nadal kreeg in de Italiaanse hoofdstad weer last van een chronische voetblessure, die hem vorig jaar dwong om zijn seizoen vroegtijdig te beëindigen. Het leidde tot speculaties over mogelijke afwezigheid van Nadal op Roland Garros.
De 35-jarige tennisser keerde onlangs terug van een ribblessure die hem wekenlang aan de kant had gehouden. In Rome liet de Spanjaard weten dat de dagelijkse trainingen door zijn blessures nog altijd een uitdaging vormen. "Ik doe uiteraard mijn best, maar dat valt niet altijd mee. Er zijn veel dagen dat ik niet op een normale manier kan trainen. Ik moet het accepteren en zal blijven vechten."
Ondanks zijn blessureproblemen lijkt Nadal van plan om in Frankrijk op jacht te gaan naar weer een grandslamtitel. Vorig jaar verloor hij op Roland Garros in de halve finales van Novak Djokovic, die uiteindelijk het toernooi ook op zijn naam schreef.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
5 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden